Pomáha pri chudnutí aj nespavosti. Toto je dôvod, prečo by ste si pred spaním mali dať lyžičku medu

Lucia Mužlová Zdravie

Foto: pexels.com

Nie nadarmo sa odporúča ľuďom, ktorí v noci nemôžu zaspať, aby si pripravili teplé mlieko s medom. Tento recept si mnohí z nás dobre pamätajú z detstva. Nevieme prečo, no vždy to akosi zázrakom fungovalo. Nie nadarmo je med považovaný za tekuté zlato alebo aj prírodný elixír zdravia.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Apiário da Floresta (@apiariodafloresta) on

Pre deti vhodný nie je, pretože môže vyvolať alergickú reakciu, preto sa pred jeho podávaním poraďte s pediatrom. Mnohé kultúry však med odporúčajú a to najmä pred spaním. V kombinácii s rôznymi inými látkami môže mať naozaj liečivé účinky. Samotný je vynikajúci na upokojenie chorého a zapáleného hrdla.

Pomáha pri spánku

Med je známy svojimi upokojujúcimi účinkami na organizmus. Uvoľňuje, podporuje produkciu melatonínu, čo je hormón zodpovedný za zdravý spánok a obnovu a regeneráciu buniek nervového systému. Čajová lyžička medu pred spaním teda môže byť kľúčom k zdravému spánku. Pridajte si lyžičku do harmančekového čaju, o ktorom sme vám písali nedávno a máte na svete skvelý domáci liek na nespavosť.

Pomáha pri chudnutí

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Julia Schneider (@julia.herzstueck) on

Je med naozaj zdravší ako cukor? Aj o tom sme vám už podrobnejšie informácie priniesli. Odborníci tvrdia, že športovci, ktorí sladia medom dokážu efektívnejšie spaľovať tuky v tele. Keď sme sa bližšie pozreli na takéto účinky medu a rôzne diéty, odborníci odporúčali 1 lyžičku medu pred spaním pre lepšie fungovanie metabolizmu. Za skúšku to možno stojí.

Pomáha s pečeňou

Ak chcete mať zdravé celé telo, musíte mať zdravú pečeň. Práve počas spánku sa tento orgán regeneruje a pri vyplavovaní toxínov môže pomôcť aj med. Najlepšie v tomto prípade funguje v kombinácii s tekvicou alebo pestrecom mariánskym.

Zlepšuje imunitu

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ela (@strudelchen) on

O účinkoch medu na náš imunitný systém nie je pochýb. Med lieči nachladnutie, chrípku, boľavé hrdlo a v spojení s cesnakom, zázvorom a citrónom sa z neho stáva prírodné antibiotikum. Bojuje proti vírusom a baktériám a je skvelým pomocníkom pri kašli.

0
Komentovať (0)