Medzi obeťami sú aj malé deti. Búrka v Tatrách si vyžiadala 4 obete a viac ako 100 zranených

TASR Ešte viac

Foto: TASR/AP Photo/Bartlomiej Jurecki

Štyroch mŕtvych a vyše 30 zranených si vyžiadala podľa najnovšej bilancie búrka s bleskami, ktorá prekvapila vo štvrtok turistov na poľskej strane Západných Tatier. Oznámila to poľská letecká záchranná služba, ktorej údaje prevzali tlačová agentúra AP a spravodajský portál Gazeta.pl.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Polské Tatry (@polsketatry) on

Podľa informácií portálu sú medzi obeťami na životoch dve deti. Hovorkyňa vojvodu Malopoľského vojvodstva, na ktorého území došlo k štvrtkovej tragédii, uviedla, že v danej oblasti pokračuje „intenzívna záchranná operácia“. Samotný vojvoda Piotr Čwik medzitým podľa portálu Gazeta.pl uviedol, že zranených je zrejme oveľa viac, keď iba nemocnica v meste Zakopane prijala 89 osôb. Ďalších prepravili do mesta Nowy Targ.

Podľa údajov poľskej Tatranskej dobrovoľníckej záchrannej služby (TOPR) prebiehal zásah v západotatranskom masíve Giewont, kde blesk udrel do skupiny turistov. V tejto skupine sa nachádzali aj deti. Predstaviteľka krakovskej leteckej záchrannej služby Kinga Czerwiňská uviedla, že na pomoc turistom boli vyslané štyri vrtuľníky. K nahláseniu udalosti došlo krátko po 14.00 h.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Polské Tatry (@polsketatry) on

Riaditeľ slovenskej Horskej záchrannej služby Jozef Janiga uviedol pre TASR, že zomrel i jeden z turistov, ktorých zasiahol blesk na slovenskej strane Západných Tatier. Zranené sú ďalšie dve osoby, z toho jedna ťažko a druhá ľahko.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: