Mesiac narodenia vašich detí určuje aj ich charakter. A ja som sa pýtala, prečo je môj januárový syn občas taký…

Monizz Charakteristika znamení

Keď sa narodí, sme z neho celí preč. Keď začne rásť, tešíme, sa ako prospieva. Keď začne chodiť do školy, pomyslíme si, že to sú zatiaľ najmenšie starosti. No a keď sa z neho stane tínedžer, až potom si plnohodnotne uvedomíme, že všetko je to o povahách. Dieťa. Naše. Najmilovanejšie.

pixabay.com

Mnoho otcov a matiek je presvedčených, že to, aké sú ich deti, závisí od výchovy. Do veľkej miery áno, no určitú časť z nich jednoducho nedokážeme ovplyvniť. A to, čo ovplyvniť dokáže “tú druhú časť”, je mesiac, v ktorom sa narodili.

Januárové deti

pixabay.com

Deti, ktoré sa narodili v januári, sú často mentálne vyspelejšie ako ich rovesníci. Väčšina z nich dostala do vienka zodpovednosť a vážnosť. Domáce úlohy si síce nemusia robiť radi, no ak ich trochu pritlačíte výchovou už odmalička, budú si ich robiť so železnou pravidelnosťou aj napriek patričnému znechuteniu. Vyrastajú z nich ambiciózni a pomerne praktickí tínedžeri, ktorí ale ťažko zdieľajú svoje pocity a ešte ťažšie vyjadrujú pred svetom emócie. Ich vnútorný svet pozná len zopár vyvolených.

Februárové deti

pixabay.com

O februárových deťoch sa hovorí, že sú veľmi kreatívne a originálne. Väčšinou sú veselých pováh a starosti akosi plynule filtrujú. V škole nezvyknú mať problémy, pretože dokážu absorbovať širokú škálu informácií. Zároveň nemajú radi, keď sú stredobodom záujmu. V podstate sú to takí malí veselí samotári. Všetko sa prehupne až v tínedžerskom veku, kedy sa stanú záujmom sami pre seba. Radi ignorujú okolie, vrátane rodičov a ich rád. Robia často veľmi urýchlené závery.

Marcové deti

pixabay.com

Deti narodené v prvom jarnom mesiaci majú svoj vlastný svet plný fantázie, odovzdanosti emóciám, kreativite a fikciám. Sú súcitné a štedré, majú veľa kamarátov a zabúdajú na vlastné záujmy, len aby mohli pomôcť alebo zdieľať radosť so svojím obľúbeným rovesníkom. Keď vyrastú v tínedžerov, stanú sa z nich plachí ľudia, pomerne citliví a zdržanliví. Pod vplyvom negatívnych emócií môžu upadať do melanchólie.

Aprílové deti

pixabay.com

Tieto deti milujú experimenty, dobrodružstvo a zábavu. Sú plné energie a elánu, častokrát riskujú a radi sa predvádzajú pred kamarátmi. Z malých extrovertov však ľahko vyrastú väčšie príšerky, preto pozor, aby sa vám ich nekontrolovateľný entuziazmus nevymkol spod kontroly. Nudiť sa s nimi nik nebude ani keď vyrastú v pubertiakov, budú mať stále plné vrecká nápadov, výmyslov a možno si s nimi užijete aj nejaký ťažší exces. Sú to jednoducho sebavedomí ľudia a nimi ostanú aj v dospelosti.

Májové deti

pixabay.com

Májové deti sú odmalička veľmi organizované a praktické. Napriek tomu, že žijú vo svojom vlastnom svete plnom fantazijných predstáv, ktoré im, mimochodom, vydržia až do neskorej puberty, sú veľmi dôsledné a opatrné. Dosahujú svoje ciele aj napriek tomu, že sú prelietavé. V tínedžerskom veku sa z nich stávajú milovníci nielen opačného pohlavia ale aj svojich blízkych. To ich vedie k tomu, že v dospelosti sú z nich rodinne založení ľudia, ktorí takéto zázemie kladú nadovšetko ostatné.

Júnové deti

pixabay.com

Júnové deti sú fascinujúce. Majú množstvo energie, sú vtipní a tak trochu očarujúci. Slovami dokážu prevalcovať aj dospelých a tí sa na nich zvyknú len prekvapene zabávať. Tieto deti už odmalička vedia dobre vyjadrovať svoje myšlienky, čím sú staršie, tým lepšie im to ide aj písomne. V dospelosti sa z nich môžu vykľuť veľkí egoisti, vedia si život zariadiť tak, aby išiel v ich prospech. Zaujímajú sa o všetko a sú mimoriadne dychtiví po materiálnych hodnotách.

Júlové deti

pixabay.com

Deti narodené v tomto mesiaci sú vnímavé a sympatizujú s každým a so všetkým. Neprekvapí ich takmer žiadna otázka, sú duchaprítomné a vždy nápomocné svojim kamarátom. Nemajú radi, keď sú stredobodom záujmu, no nevadí im ani väčšia spoločnosť. Samotári to rozhodne nie sú a nevyrastú v nich ani v neskoršom veku. V puberte to s nimi zamáva asi ako s každým, no paradoxne, spravidla ju majú celkom pokojnú. Občas niečo vyparatia, protirečia rodičom, ako sa na pubertiakov patrí, ale vždy si skôr či neskôr dajú povedať.

Augustové deti

pixabay.com

V auguste sa rodia deti, ktoré sa vyznačujú ohromnou nezávislosťou, chuťou robiť všetko samé, majú radi pozornosť a užívaj si každý kompliment. Majú vysoké sebavedomie, no nie sú arogantné a ani v dospelosti z nich nebudú egoisti. Dôverujú len niekoľkým ľuďom, no dôveru vyžadujú aj od nich. Presadzujú svoje názory a často k nim majú aj pádne argumenty. Sú rozumní a extrovertní zároveň.

Septembrové deti

pixabay.com

Septembrové deti sa delia na dve kategórie. Jedni sú veľmi duchovne založené a druhé veľmi racionálne. V detstve sa to neprejavuje tak okato, no v neskoršom veku to vidieť priam dokonale. Ako malé sú ochotné pomôcť aj najškaredšej mačičke z ulice, sú starostlivé, verné a dôsledné. Presadzujú si svoje názory, aj keď na ne nemajú argumenty. Sú dosť tvrdohlavé. V dospelosti z nich vyrastajú umiernení a pokojní ľudia, ktorí buď všetko riešia vedou, alebo naopak všetko riešia pocitmi.

Októbrové deti

pixabay.com

Skromné a veľmi zdvorilé, aj keď ich to nikto neučil. Októbrové deti teda vôbec nie sú extrovertné ani svojhlavé, naopak sú jemnocitné a tolerantné. Ak ich nikto nenaučil prosiť a ďakovať, neurobia to samé od seba, no nič si ani nevynucujú krikom či drzosťou. Milujú umenie a oceňujú pekné veci. Radi maľujú alebo sa venujú iným umeleckým činnostiam, pretože si tak rozvíjajú svojho ducha prahnúceho po krásnych veciach. Ani v puberte ani v dospelosti sa vám nestane, že by vám októbrové deti okato klamali. Ak sa tak náhodou rozhodnú, okamžite to zistíte.

Novembrové deti

pixabay.com

Novembrové deti sú odmalička výskumníci. Radi analyzujú, zisťujú, organizujú a všetko dôsledne preveria. Milujú hádanky a táto vlastnosť sa u nich prejaví aj v neskoršom veku a v dospelosti. Sú to malé, tajomné a nezávislé bytosti, ktoré sa vedia poriadne nahnevať. Svoj názor povedia vždy a všade a majú sklony aj k pomstychtivosti. Keď chcú, vedia dosiahnuť všetko, čo si zaumienia.

Decembrové deti

pixabay.com

Tieto deti sa doslova narodia ako ambiciózne, optimistické a inteligentné bytosti, ktoré milujú spoznávať svet, objavovať neobjavené a vymýšľať rôzne dobrodružstvá. Sú štedré, lojálne, ľahko nadväzujú kontakty a majú veľa priateľov. Optimistická povaha im zväčša ostáva aj v neskoršom veku a v dospelosti. Rady sa učia a neradi plánujú. Nikdy nevedno, čo z nich v budúcnosti vyrastie a ako sa zachovajú. Sú to veľmi rozmarné a veselé osobnosti.

Pozri aj: Astrológovia priniesli horoskop na rok 2018. Ryby čakajú úspechy a Panny sa po ťažkých mesiacoch konečne dočkajú…

zdroj: babskeveci.sk (M)

1
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: