Rodina verí v medicínsky zázrak! 4 roky po nehode sa Michael Schumacher zmenšil o 14 cm a schudol 29 kg, no údajne začal komunikovať

Monizz Ešte viac

Michael Schumacher, bývalý pilot F1, sa koncom decembra v roku 2013 vážne zranil pri rodinnej lyžovačke a odvtedy leží v kóme. Jeho stav je vraj nemenný už celé štyri roky. Odborný personál sa oňho stará v jeho sídle na brehu Ženevského jazera a von nepreniknú žiadne informácie.

Fanúšikovia aj kolegovia z tímu Ferrari sa o Michaela zaujímajú, no rodina a aj personál drží bobríka mlčanlivosti. Nečudo. Po tak vážnom zranení by nebolo do reči azda nikomu. Najnovšie však unikli informácie z rodinných kruhov, ktoré hovoria o tom, že Michael začal komunikovať. Nie je jasné, nakoľko sú tieto správy hodnoverné, no časopis Brunte uvádza, že túto informáciu má z overeného zdroja zo Schumiho blízkej rodiny.

Neprestávajú dúfať

Michael vysiela signály zo vzdialeného sveta. Jeho najbližší teraz dúfajú v lekársky zázrak,“ uvádza časopis Brunte na margo Schumacherovho zdravotného stavu. Michael má dnes už 48 rokov, no od nehody pred štyrmi rokmi ho z umelého spánku neprebrali. Jeho stav to neumožňoval. Tak sa však zdá, že Schumacherovcom možno svitá na lepšie časy. Ak by boli totiž informácie pravdivé, je zrejmé, že skôr či neskôr lekári pretekára začnú preberať.

Čo je však oveľa horšie, je Schumacherov fyzický stav, ktorý sa pochopiteľne v priebehu štyroch rokov veľmi zmenil. Michael sa doslova scvrkol o celých 14 centimetrov a schudol 29 kilogramov. Pre porovnanie – v minulosti vážil Michael 74 kilogramov a meral 174 centimetrov. Dnes váži 45 kíl a meria 160 centimetrov. Podľa všetkého z neho dnes musí byť len kosť a koža a pravdepodobne by ho nikto nespoznal.

Na udržiavanie Schumacherovho zdravotného stavu platí jeho rodina týždenne neuveriteľných 135 000 eur. Do jeho liečby už investovali dohromady viac ako 16 miliónov eur. Predať museli súkromné lietadlo a dom v Nórsku.

Posledné informácie hovorili aj o prevoze pacienta do amerického Dallasu, kde vlastní dom. Dr. Mark Wicks, ktorý by mal byť za jeho liečbu a udržiavanie zodpovedný a tvrdí, že má s takýmito pacientmi oveľa viac skúseností ako európski odborníci. Ostáva len dúfať, že ak sú tieto fámy pravdivé, doktor Wicks ukáže, čo je v jeho silách.

Michael sa zranil v lyžiarskom stredisku Meribel po tom, čo sa zo zjazdovky presunul na neupravený čerstvo napadaný sneh a lyžou nabehol na kameň. Po páde narazil hlavou do skaly a roztrieštená ostala ešte aj jeho prilba. I keď sa zdalo, že Schumacherov stav nebude až taký vážny, ukázalo sa, že vnútorné zranenia pretekára sú oveľa horšie. Vrtuľníkom ho previezli a okamžite napojili na prístroje. Čoskoro uplynú presne štyri roky od nešťastnej udalosti. Tá sa odohrala medzi vianočnými sviatkami.

Pozri aj: Vďaka 2 krokom si skontrolujete bloček do minúty a už sa v obchode nikdy nenecháte oklamať

zdroj: babskeveci.sk (M), videoboom.cc

0
Komentovať (0)