Mimoriadny prídavok 300 eur na dieťa dostal stopku. Toto je dôvod, prečo sú rodičia nahnevaní

SITA Ešte viac

Foto: maxpixel

Národná rada SR neposunula do druhého čítania opozičný návrh novely zákona o prídavku na dieťa. Poslanci NR SR okolo Petra Pellegriniho tak neuspeli s návrhom, aby štát rodičom s nezaopatrenými deťmi vyplatil mimoriadny prídavok na dieťa v sume 300 eur na každé dieťa.

Za návrh hlasovalo 56 poslancov, proti boli štyria zákonodarcovia a 59 poslancov sa hlasovania zdržalo. Opozičný návrh nakoniec podporili piati poslanci za hnutie Sme rodina, hoci sa vládna koalícia v stredu dohodla na vlastnom riešení. Jednorazovou sumou 333 eur chce vláda pomôcť každému dieťaťu žijúcemu v rodinách, ktorých príjem je do dvojnásobku životného minima. Takýto príspevok by malo dostať približne 400-tisíc detí z celkového počtu 1,1 milióna nezaopatrených detí.

S návrhom neuspeli

Nezaradení poslanci okolo Petra Pellegriniho neuspeli ani s návrhom novely zákona o peňažných príspevkoch na kompenzáciu ťažkého zdravotného postihnutia. Príspevok na osobnú asistenciu a príspevok na opatrovanie chceli naviazať na minimálnu mzdu. Základná suma opatrovateľského príspevku mala dosahovať úroveň čistej minimálnej mzdy. Hodinová sadzba za osobnú asistenciu mala predstavovať 1,4-násobok hrubej hodinovej minimálnej mzdy. V súčasnosti o výške týchto príspevkov rozhoduje vláda, ktorá ich môže zvýšiť nariadením.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: