Miro Žbirka zverejnil emotívnu pieseň k novej Perinbabe. Pozrite si prvé zábery z filmu

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: Instagram (mirozbirka), Omnia Film München

Hoci Vianoce sú ešte v nedohľadne a momentálne je ešte leto v plnom prúde, filmový priemysel pracuje vo veľkom. Už tento rok sa totiž dočkáme premiéry dlho očakávanej Perinbaby.

Perinbaba a Dva svety. Taký je názov pripravovaného filmu, ktorý má mať premiéru tento rok, a to príznačne, tretieho decembra. Titulnú pieseň k filmu má na svedomí legenda slovenskej hudby, samotný Miro, alebo aj Meky, Žbirka. Pesnička s názvom Slovenská má v sebe nádherné posolstvo a napriek tomu, že mnohým ľuďom pripadá trochu smutná, naozaj sa hodí k záberom z filmu.

Nádherná pieseň

V nich môžeme vidieť krásnu zasneženú krajinu, ale aj typické hory, na ktoré sme v Perinbabe zvyknutí. Na tento film popritom čakajú fanúšikovia už poriadne dlho a sprevádzalo ho množstvo problémov. Premiéru môže ešte skomplikovať koronavírus, no dovtedy je ešte času dosť. Ako sme vás už informovali v staršom článku, Perinbaba a Dva svety prinesie príbeh Lukáša, syna Alžbetky a Jakuba z prvej snímky, ktorý sa vyberie do sveta hľadať šťastie a lásku.

Známe mená

Ako uvádza SITA, Hlavného hrdinu Lukáša stvárňuje herec a youtuber Lukáš Frlajs, v hlavnej ženskej úlohe Lucie sa predstaví Valéria Frištik. Vo filme, ktorý vznikol v spolupráci s TV JOJ, si zahrali i mnohí ďalší slovenskí a českí herci ako napríklad Ivan Romančík, René Štúr, Dan Nekonečný, Valerie Zawadská, Ľubomír Paulovič, Andrea Verešová, Klára Cibulová či Darja Paulovič. Film nakrútil režisér Juraj Jakubisko, presne tak ako aj prvú časť.

S Perinbabou ľudia vyrastali

„Film Perinbaba ako vianočná rozprávka vychoval na Slovensku tri generácie. Stala sa takou populárnou, že sa teší záujmu divákov aj po tridsiatich piatich rokoch. Po celý čas som dostával od divákov listy so žiadosťou, aby som nakrútil pokračovanie. Dlho som váhal… “ vyjadril sa Jakubisko o obľúbenom filmovom príbehu. „Po tridsiatich piatich rokoch som sa však rozhodol nakrútiť iný príbeh. Perinbaba a Dva svety. Sen vo sne, príbeh v príbehu. Pretože vždy máme možnosť si vybrať jeden z dvoch svetov. Zázraky sa nestávajú iba vo sne, ale i v živote. Ak po niečom skutočne túžime, splní sa nám to,” vysvetlil.

Plánujete sa ísť na novú Perinbabu pozrieť do kín?

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: