Mlčať už nevydržal ani princ William. Takto sa vyjadril k rozhovoru princa Harryho a Meghan Markle

TASR Ešte viac

Foto: TASR/AP

Britský princ William vo štvrtok poprel, že by kráľovská rodina bola rasistická. Reagoval tak na tvrdenia z rozhovoru, ktorý poskytli jeho brat princ Harry a švagriná Meghan Markleová. Informovala o tom agentúra AP.

Williamove slová zazneli počas návštevy školy vo východnej časti Londýna. Na otázku novinárov, či hovoril s Harrym po interview, povedal, že zatiaľ nie, ale “urobí to”. Harry a Meghan vo februári oznámili, že sa definitívne nevrátia k plneniu svojich povinností členov britskej kráľovskej rodiny.

Foto: TASR archív

Obaja poskytli rozhovor

Obaja následne poskytli rozhovor americkej moderátorke Oprah Winfreyovej, ktorý v USA odvysielali v nedeľu večer. Veľký rozruch spôsobili okrem iného slová Meghan, vojvodkyne zo Sussexu, ktorá obvinila členov kráľovskej rodiny z rasizmu. V paláci sa malo hovoriť aj o tom, akú tmavú pleť bude mať jej syn, až sa narodí. Podľa vlastných slov myslela v ťažkých časoch dokonca na samovraždu. Kráľovská rodina jej mala odoprieť i pomoc v oblasti duševného zdravia.

Foto: archív TASR

Krátke stanovisko

Buckinghamský palác vydal v utorok krátke stanovisko britskej kráľovnej Alžbety II. Uviedla v ňom, že je smutná z problémov, s ktorými sa v ostatných rokoch stretli jej vnuk princ Harry a jeho manželka Meghan. Zároveň uistila verejnosť, že obvinenia z rasizmu berie veľmi vážne.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: