Mnohí ľudia zostali veľmi prekvapení. Toto urobila kráľovná Alžbeta prvý raz od smrti princa Philipa

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: TASR/AP

Každý smútok prežíva inak. Pokiaľ však ide o páry, ktoré sú spolu dlhé roky, je smrť jedného z nich veľkou ranou. A to napriek vysokému veku.

Princ Philip zomrel 10. apríla tohto roku vo veku 99 rokov. Kráľovná Alžbeta, ktorá má 95 rokov, sa na niekoľko mesiacov o svojom manželovi odmlčala a nič o ňom nehovorila. Ako uvádza portál People, to sa však teraz zmenilo. Na sobotňajšom zasadnutí školského parlamentu, ktorého sa zúčastnil aj princ Charles s manželkou Camillou, ho však spomenula a fanúšikovia si to okamžite všimli.

Foto: TASR archív

Prvý raz prehovorila o princovi Philipovi

“Už predtým som hovorila o svojej hlbokej a trvalej náklonnosti k tejto nádhernej krajine a o mnohých šťastných spomienkach, ktoré sme tu s princom Philipom zažili vždy, keď sme tu boli. Často sa hovorí o tom, že miesto tvoria ľudia a existuje len málo miest, kde to platí viac ako práve v Škótsku,” povedala.

Foto: TASR/AP

Pri tejto príležitosti si tiež dala kráľovná na seba zelený kabát a žiarivé kvetinové šaty. V júli tohto roka kráľovná absolvovala prvý samostatný výlet od smrti princa Philipa na hrad Balmoral, kde sa manželia už tradične utiahli vždy od augusta až do jesene. Posledné spoločné prázdniny tam strávili v auguste 2020.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: