Môj manžel dával každý večer pod okno mokrý uterák a vôbec som nevedela prečo. Tento trik nás ešte nikdy nesklamal!


Stúpajúce teploty presahujúce 30 stupňov sú skvelé, pokiaľ trávite čas na pláži pri vode alebo sa schladíte na kúpalisku. Letné horúčavy sú však skutočne neznesiteľné, pokiaľ ste zavretí doma. Svoje o tom vedia najmä ľudia žijúci na vrchných poschodiach panelákov alebo tí, ktorým slnečné lúče smerujú do okna takmer celý deň. V takomto teplom a dusnom prostredí sa obzvlášť zle zaspáva, no my pre vás máme niekoľko tipov, ako sa s horúčavou efektívne popasovať.

59mdw.af.mil

Nie každý má možnosť alebo vôľu minúť množstvo financií na klimatizáciu, a tak si musíme vystačiť s domácimi trikmi. Tie najúčinnejšie môžete vďaka tomuto článku vyskúšať aj vy. Rozlúčte sa s neznesiteľnými teplotami a doprajte si pohodlný spánok aj počas leta.

en.wikipedia.org

Chcete si zdriemnuť počas horúceho dňa alebo neviete zaspať večer, keď je váš byt alebo dom úplne nahriaty po teplom dni? Dlhé prevaľovanie a stúpajúcu nervozitu a zúfalstvo z extrémnej horúčavy pozná asi každý z nás, no vďaka triku s vankúšom budete spať kedykoľvek ako v perinke.

Stačí, že umiestnite vankúš do chladničky alebo mrazničky a ak nemáte dostatok miesta, postačí týmto spôsobom schladiť aj obliečku.

commons.wikimedia.org

V noci vás môže zachrániť aj mokrý uterák. Nielenže budete cítiť príjemné schladenie, dokáže tiež zvlhčiť a osviežiť vzduch. Namočte uterák do čo najchladnejšej vody a umiestnite ho na parapetu pod otvorené okno. Rozložte ho po celej šírke okna. Tropické dusno je porazené!

flickr.com

Ak máte doma ventilátor, určite dobre viete, že pri vysokých teplotách nedokáže až tak pomôcť. V skutočnosti len rozháňa teplý vzduch po miestnosti, no vy sa potíte stále ďalej. K ventilátoru však stačí pridať malý doplnok a ste zachránení. Umiestnite misku naplnenú ľadom pred ventilátor do takej výšky, aby mohol fúkať na ľad. Miestnosť zbaví dusna a skvele vás osvieži.

pixabay.com

Schladiť nemusíte len priestor, v ktorom sa nachádzate. Postačí, ak začnete svojím telom. Pred spaním si doprajte kúpeľ nôh, no teplú vodu vymeňte za chladnú. Nohy si namáčajte zopár minút alebo si rovno doprajte studenú sprchu. Nielenže ochladíte svoj organizmus, navyše sa vám bude lepšie spať.

pixabay.com

Pred spaním v spálni vypnite všetky spotrebiče z elektriny. Každá vec napojená na elektrický obvod vyžaruje istú dávku tepla. Pokiaľ máte takýchto spotrebičov viac, teplo sa dokáže pekne nahromadiť.

pixabay.com

Obuť si ponožky počas horúcej noci, kedy nemôžete kvôli vysokej teplote zaspať, znie ako číre bláznovstvo. Nie však v prípade, že ponožky pred spaním navlhčíte a vložíte na niekoľko hodín v uzatvárateľnom vrecku do mrazničky. Keď si budete večer líhať do postele, jednoducho si studené ponožky obujte a o pár minút sa budete cítiť skvele.

flickr.com

Dúfame, že vám tieto jednoduché ale efektívne triky pomôžu a vy si budete môcť dopriať pokojný spánok aj počas horúcich letných dní.

Pozri aj: TEST: Pozrite sa na obrázok a čo najrýchlejšie nájdite číslicu 9. Tento test ukáže, aká je vaša šikovnosť a pozornosť!

zdroj: babskeveci.sk (Jana L), takprosto.cc

Viac skvelých návodov nájdete TU.


Komentáre

komentárov