Moja suseda začala na dvore zbierať konáriky a vôbec som nerozumela, prečo to robí. Potom mi ukázala, na čo ich potrebuje a padla mi sánka

Lucia Mužlová Návody

takprosto.cc

Táto myšlienka a tento nápad poteší všetkých tých, ktorí nemajú každý rok živý stromček. Takto si aspoň trošku prírody prinesiete aj domov. Všetko, čo potrebujete, je asi tucet konárikov, ktoré nájdete v parku alebo na dvore. Vznikne nádherná a elegantná výzdoba, ktorú budete milovať. Máte svietiacu reťaz, ktorá je menšia a nemáte ju kam dať? Tento problém za vás vyriešim práve týmto návodom. Kreativite sa medze nekladú. Nezabudnite na našu Vianočnú súťaž a zapojte sa ešte dnes!

strom1
takprosto.cc

Budete potrebovať:

  • 10 až 12 konárikov
  • pílku alebo sekeru
  • motúz
  • nožnice
  • girlandu
  • vianočné ozdôbky

Postup:

Vetvičky si najskôr očistíme od menších vetvičiek a zrežeme ich do tvaru vianočného stromčeka, čo znamená, od najmenšej po najväčšiu. Použite nožnice na konáriky, prípadne pílku, či sekeru.

strom2
takprosto.cc

Následne všetky konáriky pevne zviažeme na oboch stranách. Postupujeme od najmenšieho po najväčší konárik. Vznikne nám tvar stromu s krásnou špičkou.

strom3
takprosto.cc

Teraz už ostáva stromček vyzdobiť. Použite svetielka, girlandy, rôzne vianočné ozdoby, ihličie alebo farebné motúziky. Je to len a len na vás. Pre lepšiu predstavivosť pre vás máme nejaké tipy, ako na to. Na záver stromček zaveste na stenu a užívajte si krásne zasnežené Vianoce.

strom4
takprosto.cc
strom5
takprosto.cc
strom6
takprosto.cc
strom7
takprosto.cc
strom8
takprosto.cc
strom9
takprosto.cc
strom10
takprosto.cc

Pre lepšiu predstavivosť si pozrite nasledujúce video, kde sa dozviete, ako na to.

[youtube z3o9XaUfeWw 720 410]

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), takprosto.cc

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: