Moje umývadlo a vaňa boli často upchaté a nepomáhalo nič. Potom prišla moja babička s týmto účinným babským receptom


Počas používania vane alebo umývadla sa v ich odtoku nahromadí veľké množstvo špiny. Odtok sa postupom času zanáša a nečistoty sa navrstvia, až vytvoria akúsi zátku. Ak sa vám niečo podobné prihodí, nie je nutné volať inštalatéra alebo vyhadzovať peniaze na predražené čistiace prostriedky z drogérie. Účinný čistiaci prostriedok, ktorý hravo zvládne akýkoľvek zanesený odtok, si doma môžete pripraviť úplne samy. Stačí vám na to zopár obyčajných surovín, ktoré máte určite v domácnosti.

umyvadlo 1
takprosto.cc

To, že sa odpad vo vašom umývadle alebo vani zanáša, nemusí byť viditeľné. Ak sa vám v jeden deň náhle upchá odtok a voda prestane odtekať, môže vás to prekvapiť, no nezúfajte! Odložte drahé čistiace prostriedky z drogérie bokom a zabudnite na prípravky plné chemických látok, z ktorých by bol prekvapený aj Mendelejev. V domácnosti skvele pomôžu staré babské recepty a klasické suroviny.

Budeme potrebovať:

200 g prášku do pečiva

200 g kuchynskej soli

150 ml octu

voda

Postup:

Pripravíme si nejakú nádobu (hrnček alebo misku) v ktorej dôkladne zmiešame prášok do pečiva a kuchynskú soľ.

umyvadlo 2
takprosto.cc

Túto práškovú zmes následne postupne sypte do odpadu, ktorý chcete zbaviť nečistôt.

umyvadlo 3
takprosto.cc

Teraz si zohrejte ocot a vlejte ho do odpadu. Ocot vylievajte pomaly a postupne. Vďaka chemickým reakciám začne zmes peniť.

umyvadlo 4
takprosto.cc

Posledným krokom je nechať zovrieť vodu v kanvici. Horúcu vodu potom pomaly a postupne vylievame do odtoku.

umyvadlo 5
takprosto.cc

Vďaka tomuto overenému receptu sa nečistoty v odtoku rozpustia a odplavia. Zloženie tohto domáceho prášku na čistenie je dostatočne silné, aby rozpustilo usadeniny, no zároveň nijako nepoškodzuje odtokové rúry. Tento spôsob je rýchly, jednoduchý a účinný a vaše umývadlo alebo vaňa budú opäť čisté bez akejkoľvek veľkej námahy.

Pozri tiež: Už sa mi nechcelo míňať veľa peňazí za aviváž, tak som si vyrobila túto domácu. Oblečenie je oveľa jemnejšie a krásne voňavé

zdroj: babskeveci.sk (Jana L), takprosto.cc

Viac skvelých návodov nájdete TU.


Komentáre

komentárov