Moje vlasy boli bez objemu a riedke. Potom mi kaderníčka poradila týchto 10 jednoduchých spôsobov, ako im pridať objem. Na tip č. 5 nedám dopustiť!


To, akú máme kvalitu vlasov, do veľkej miery nevieme ovplyvniť. Niekto sa narodí s hustou hrivou, ktorá mu vekom alebo hormónmi zredne a ostane mu na hlave polovica z toho, čo kedysi. Iný sa zasa narodí s vlasmi ako páperie a nebude ich mať iné ani keby investoval milióny do vlasových kúr. Objem si však vieme zväčšiť aj sami!

pexels.com

Oklamať okolie hustou hrivou sa dá a v podstate to nie je vôbec ťažké. Ak sa vám niekedy niekto posmieval za riedke vlasy, alebo vlasy bez objemu, teraz sa mu môžete vysmiať vy. Vyskúšajte tieto spôsoby nadobudnutia objemnej hrivy a vyberte si ten, ktorý vám bude najlepšie sedieť.

Hra s dĺžkou

Väčšina kaderníkov sa zhoduje v názore, že ženy s redšími vlasmi by mali nosiť kratšie účesy, nanajvýš po ramená. Je to celkom logické, pretože čím kratšie vlasy, tým menšia ťarcha a tým väčší objem. Ak máte ešte stále dlhý účes, rozhodne tie krátke vlasy risknite. Ani neviete ako vám podskočia a opticky všetkých oklamete.

pinterest.com

Viacvrstvový účes

Trikom ako vlasy nadvihnúť je aj strih na postupno. Je to osvedčená klasika, ktorá nikdy nesklame a ešte žiadne žena v nej nevyzerala zle, ak mala dobrého kaderníka. Okrem toho je obrovskou výhodou tohto strihu, že vyhovuje prakticky všetkým typom tváre aj všetkým typom vlasov – teda aj kučeravým, aj rovným, aj podlhovastej tvári, aj tej guľatej.

pinterest.com

Choďte na melír

Nielen nožničky, ale aj farba pomôže vlasy opticky zobjemniť. Doprajte si melír, jemný a pekný, taký, ktorý pristane vašej farbe vlasov. Môže ísť o klasický melír alebo o metódu, kedy vám kaderníčka nanesie viacfarebný melír. Rozdiely medzi farbami by nemali byť okaté, no mali by byť viditeľné. Tento trik váš celkový vzhľad úplne zmení.

pinterest.com

Umývajte si ich správnym smerom

Ak trpíte na redšie alebo spľasnuté vlasy, umývajte si ich správnym smerom. Dodržiavajte pritom niekoľko základných pravidiel. Najprv si vlasy opláchnite pod teplou vodou, potom si naneste na korienky šampón a rozotrite ho po takmer celej dĺžke vlasov okrem končekov. Kondicionér alebo masku si dajte práve na končeky a potom vlasy zmyte opäť teplou vodou. Väčšinou sa osvedčil spôsob umývania hlavu v predklone. Vlasy sa umyjú do protismeru rastu a tak neostanú len ležať na hlave, ale sa prirodzene nadvihnú. Nezabúdajte, že vlasy by ste si nemali umývať každý deň a tobôž nie, ak ich máte spľasnuté.

pexels.com

Nadvihnuté korienky

Ak nepoužívate príčesky, opticky si vlasy zobjemníte aj nadvihnutím korienkov. Je to jednoduché. Stačí si vedieť poprehadzovať cestičku. Spravte si ju cikcakovitú a objem dosiahnete na oboch stranách hlavy ako aj spredu. A čo je najdôležitejšie, účes nebude vyzerať už na pohľad umelo.

pexels.com

Málo tužidla

Väčšina žien používa na spľasnuté vlasy tužidlo vo viere, že ich nadvihne, alebo aspoň udrží ako po umytí. Je to logické, tužidlo takéto výsledky naozaj sľubuje. Ak ho ale používate vo veľkom množstve môže sa stať, že vlasy budú zlepené a spľasnú ešte viac. Tužidla stačí trošku a dobre rozotrieť ku korienkov. Nenatierajte si ním hlavu, ako tvár krémom. Uškodíte si ešte viac.

pexels.com

Princíp kreatívneho chaosu

Ak chcete nabrať na objeme, rozhodne nenoste spľasnuté účesy, vyžehlené vlasy, či navoskované končeky. Všetko toto spôsobí iba zbytočné zaťaženie vlasov, ktoré budú pod ťarchou padať nižšie a nižšie, až vám nakoniec z hlavy budú iba visieť. Objem môžete oklamať strapatým účesom, postupným účesom, kučerami, či vlnami, jednoducho čímkoľvek, len nie rovnými vlasmi.

pexels.com

Suchý šampón nadovšetko

Najlepší liek na nervy z krásy je suchý šampón. Ak nestíhate vlasy umývať, prípadne ich potrebujete umývať každý deň a pritom viete, že si tým len viac uškodíte, používajte suchý šampón, prípadne  detský púder. Pohltí mastnotu a vlasy prirodzene nadskočia. Dnes sa dajú kúpiť dokonca suché šampóny v podobe púdrov, ktoré vlasy doslova zdvihnú. Sú drahšie a sú maličké, ale za vyskúšanie stoja. Nie každému urobia dobre, pretože niektoré ženy tvrdia, že sa im vlasy doslova zlepia. Iní si ich však zas nevedia vynachváliť. Nuž, kto nevyskúša, nezistí.

pexels.com

Vlasy si sušte odspodu

Ak chcete nabrať objem vlasov aj sušením, skúste si ich sušiť s hlavou v predklone a hneď po vysušení si ich prelakujte. Po navrátení do pôvodnej polohy sa síce ostanete chvíľu zdesene dívať, no vlasy hrebeňom alebo rukami ľahko dostanete do správneho tvaru a ostane vám aj objem.

pexels.com

Zmeňte cestičku

Ak si budete cestičku pravidelne vymieňať, vlasy budú po každom vyzerať objemnejšie. Problémom mnohých žien je aj cestička v strede hlavy. Tá je síce módna, no popravde, nechápeme prečo. Väčšine žien tvár len zbytočne deformuje a vlasy padajú po stranách ako konská hriva. Na objem vždy platili cestičky nabok. Požiadajte kaderníčku o účes, pri ktorom budete mať obe strane približne rovnako dlhé, aby ste si cestičku mohli pravidelne prehadzovať. Ideálne tak z týždňa na týždeň.

Pozri aj: Ešte nemáte kúpený tohtoročný kabát, či bundu? Toto sú TOP trendy tohto roku, s ktorými budete vyzerať štýlovo vždy a všade

zdroj: babskeveci.sk (M)


Komentáre

komentárov