Moje vlasy boli krehké a nepoddajné, no potom som dala na radu kaderníčky. Neuveríte, čo mi potom vyrástlo na hlave!


Väčšina majiteliek kučeravých, zvlnených či nepoddajných vlasov sa zhoduje v názore, že by mali radšej vlasy celkom rovné, ale aspoň pevné. Kučery majú svoje pre a proti. Kto si ako zariadi, tak bude mať. Pomoc je tu a volá sa brazílsky keratín!

pexels.com

Exotický kamoš

Zúfalým ženám stačí vidieť len slovíčko pomoc a vrhajú sa do toho. Skôr, ako sa k takémuto kroku odhodláte, dobre si naštudujte, o čo vlastne ide. Možno zistíte, že práve toto absolvovať nechcete. Brazílsky keratín je pomerne zložitý proces a v našich službách zákazníkom ešte stále nie je štandardom oboznámenie zákazníka o všetkých plusoch aj mínusoch.

takprosto.cc

Ako prvé by vám mal kaderník vlasy umyť špeciálnym šampónom, ktorý vlasy očistí, pripraví a zároveň ochráni pri realizácii náročnej procedúry.

Po umytí vlasov by ich mal kaderník zľahka presušiť, ideálne na kefu, aby sa prirodzene mierne vyrovnali. Potom by mal približne 1 centimeter od korienkov aplikovať rozprašovačom vodu, aby boli vlasy mierne vlhké.

Špeciálnou žehličkou na vlasy najlepšie do teploty 230 stupňov by mal kaderník začať štetcom nanášať na jednotlivé pramene vlasov keratín a zároveň ich žehliť. Prípravok sa v podstate zažehľuje do vlasu a tým ho ochraňuje a vyrovnáva.  Jednotlivé pramene by sa mali prežehliť aspoň 10-krát.

takprosto.cc

Presne v tomto spočíva náročnosť procedúry, kedy sú vlasy niekoľkonásobne viac vystavené vysokým teplotám. Po aplikácii brazílskeho keratínu by mali vydržať vlasy rovné, hladké a pevné približne 3 mesiace.

Nevýhody procedúry

Pri aplikácii keratínu budete cítiť zapáchajúci formaldehyd. Práve ten je látkou, ktorú obsahuje väčšina prípravkov zaručujúcich vyrovnanie a spevnenie vlasov. Ten môžete cítiť aj niekoľko dní. Vôňa to nie je lákavá, pre niekoho výslovne odpudivá.

takprosto.cc

Pri brazílskom keratíne trpí každá vlasová cibuľka. Vlasy sú nasiaknuté prípravkom, ktorý ich, žiaľ, priveľmi zaťažuje a nie každý vlas to môže vydržať. V praxi to znamená, že vám vlasy po aplikácii môžu začať vo väčšom množstve padať. Nie je to však pravidlo, skôr veľmi individuálny fakt.

Niektoré zákazníčky, ktoré si dali aplikovať brazílsky keratín, potvrdili jeho nežiadúce účinky, ktoré sa prejavili padaním vlasov a rýchlejším mastením.

takprosto.cc

Keratín by si mali nechať aplikovať iba majiteľky kučeravých nepoddajných vlasov, ktoré by z tohto postupu mohli mať nejaký prospech. Rozhodne by si ho nemali dávať ženy s rovnými vlasmi a ani tie, ktoré trpia padaním vlasov. Situácia by ste si mohli podstatne zhoršiť. Tehotné a dojčiace ženy by na brazílsky keratín nemali ani pomyslieť.

Vyskúšali ste alebo chcete v budúcnosti vyskúšať brazílsky keratín? Dajte nám vedieť v komentároch.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc


Komentáre

komentárov