Moje vlasy boli riedke a bez objemu. Potom som vyskúšala týchto 9 tipov od kaderníčky, na ktoré dnes nedám dopustiť!

KatkaR Krása

Ako sa hovorí, vlasy sú korunou krásy. Napriek tomu, že asi každá z nás túži po silných a hustých vlasoch, ktoré sú nenáročné na úpravu i starostlivosť, nie každá to šťastie skutočne má. Nájdu sa medzi nami aj také, ktoré sa denne trápia s jemnými a riedkymi vlasmi bez objemu a predtým, než vyjdeme z domu, musíme absolvovať boj, ktorý nakoniec aj tak prehráme. My vám však prinášame pár perfektných tipov, ktoré vám tento boj uľahčia, a vďaka ktorým z neho dokonca vyjdete ako víťaz! 

Češte iba suché vlasy

brightside.me

Pri fénovaní skúste namiesto kefy na vlasy či hrebeňa použiť vlastné prsty – predídete tak zbytočnému ničeniu vašich vlasov. Sušte si prameň po prameni, potom jednotlivé pramienky nadvihnite a sušte ich pri korienkoch – takýto postup vám pomôže získať objem. Keď sú vaše vlasy vysušené, môžete na dokončenie stylingu použiť okrúhlu kefu.

Rýchle drdoly

brightside.me

https://www.instagram.com/p/BbvVwa2Ft3I/?tagged=hairbuns

Ak chcete ušetriť čo najviac času, no túžite po objeme, tento tip je pre vás ako stvorený. Po umytí vlasov (kým sú ešte mokré) si spravte dva drdoly, ktoré schytíte obyčajnými gumičkami. Potom ich nastriekajte lakom na vlasy, vysušte fénom a následne si drdoly rozoberte. Ak potrebujete mať  objemný účes hotový až ráno, môžete s týmito drdolmi pokojne aj zaspať a ráno sa prebudíte s krásnou bujnou hrivou.

Trik so zapleteným vrkočom

brightside.me

Ak ste si zaplietli vlasy, skúste svojmu vrkoču dodať objem tým, že z neho povyťahujete zopár pramienkov. Robte to opatrne, aby ste si ho nerozobrali. Pramienky uvoľňujte z oboch strán, zdola smerom hore, ku koreňu vrkoča. Nakoniec ho celý zafixujte lakom na vlasy.

View this post on Instagram

Salty hair 💦

A post shared by F r e d r i k a A k a n d e r (@fakander) on

Dvojnásobné fénovanie

brightside.me

Ak chcete vašim vlasom dodať hustotu a dodatočný objem, skúste si ich po ich stylingu prefénovať znova. Predkloňte sa a fénujte každý pramienok, od korienkov až ku končekom.

Objem pre váš vrkoč

brightside.me

Ak chcete dodať objem vášmu vrkoču, skúste ho pri koreni zopnúť obyčajnou sponkou. Najskôr si vlasy dajte do bežného vrkoča, potom hornú časť vrkoča (asi štvrtinu) nadvihnite a zvyšok zopnite sponkou do vlasov. Nadvihnutú časť potom spustite, aby zakryla sponku a je to!

brightside.me

Ďalší spôsob, akým môžete docieliť pôsobivý vzhľad vášho vrkoča, je ten, že miesto toho,  aby ste ho stiahli do jednej gumičky, si vlasy rozdelíte do dvoch prameňov a zopnete ich osobite elastickou gumičkou.

Opačné česanie

Použite na to kefu na vlasy, ktorá má veľkú česaciu plochu a jemne postupujte zospodu, od končekov, smerom ku korienkom vlasov. Hornú časť vlasov môžete schytiť sponkou. Postupujte prameň po prameni, pričom si nevyberajte veľmi veľké, ani veľmi malé pramene. Túto techniku nemusíte aplikovať na všetky vlasy, je to na vás. Môžete si vybrať iba niekoľko pramienkov, ktoré dodajú jemný objem celému vášmu účesu.

Trik so suchým šampónom

brightside.me

Oddeľte jeden pramienok vlasov a šampón aplikujte na jeho korienky. Takto pokračujte aj s ostatnými pramienkami. Keď sa šampón dôkladne absorbuje, natupírujte si vlasy pri korienkoch, čím zvýšite efekt ich objemu. Nakoniec si vlasy môžete zafixovať lakom na vlasy, aby vám účes vydržal čo najdlhšie.

Nebojte sa zmeny

brightside.me

Experimentovaním s vašimi vlasmi nemôžete (takmer) nikdy nič pokaziť. Najmä ak sa jedná napríklad o cestičku vo vlasoch. Možno vám to príde ako nepodstatný detail, avšak aj ten sa podieľa na vašom celkovom vzhľade. Ak ste zvyknutá nosiť cestičku v strede, skúste si po umytí vlasov, kedy je to najjednoduchšie, vytvoriť novú. Vlasy si môžete napríklad prehodiť na jednu stranu a získate tým úplne nový imidž.

Núdzové riešenie

brightside.me

Keď jednoducho nemáte čas nazvyš a nestíhate si vlasy umývať, sušiť a upravovať,  môžete siahnuť po spreji alebo pene na zvýšenie objemu vlasov. Tie jednoducho aplikujte na suché korienky, ponaprávajte ich končekmi prstov a prípadne v rýchlosti natupírujte. Na oslnivý výsledok tak nemusíte dlho čakať.

Máte vlastné overené tipy, ktoré vám pomáhajú pri zväčšení objemu vašich vlasov? Odporučte nám ich v komentároch.

Pozri aj: Chcete vyzerať ako módna ikona? Toto je TOP 15+ farebných kombinácií, ktoré by mala poznať každá správna nákupná maniačka

zdroj: babskeveci.sk (Katuš)

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: