Moje vlasy sa rýchlo mastili a boli už po jednom dni bez života! Potom som prišla na spôsob, vďaka ktorému si už nemusím vlasy umývať každý deň!


Neviem ako vy, ale ja sa s neumytými vlasmi necítim veľmi komfortne. Najmä teraz v lete, keď sa človek potí oveľa viac a vedzte, že sa viac potíme aj na hlave. Naše vlasy potom môžu pôsobiť mastne a bez života. Ak ste hľadali spôsob, ako predĺžiť deň umývania vlasov obdeň, máme pre vás pár skvelých tipov, ktoré sa vám môžu hodiť.

Umyte si vlasy prevarenou alebo filtrovanou vodou

pixabay.com

Klasická tečúca voda môže mať taktiež vplyv na kvalitu vlasov. Skúste si na druhý deň po umytí opláchnuť vlasy prevarenou vodou. Dodáte im vzdušnosť a textúru. Teplota vody, v ktorej si umývate aj oplachujete vlasy, by mala mať približne 38 ° C.

Uľahčia vám starostlivosť, no treba mať mieru

Ak po umytí vlasov používate rôzne prípravky na starostlivosť, mali by ste vedieť, že vaše vlasy zbytočne zaťažujú a môžu spôsobiť ich krehkosť a lámavosť. Aby ste týmto následkom zabránili, mali by ste poznať mieru. Niekedy naozaj stačí len malé množstvo.

Skúste sa menej česať

Ak sa často češete a hrebeň sa často dotýka vašich vlasov a vlasovej pokožky, mazové žľazy sú neustále aktívne. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sa vaše vlasy môžu mastiť častejšie a rýchlejšie. Skúste teda menej používať hrebeň a radšej si zaobstarajte jemnú kefu s prírodnými štetinami. Dajte si aj pozor na to, aby ste sa rukami čo najmenej dotýkali vlasov a pokožky hlavy.

Skúste menej lakovať a fixovať

Hovorili sme o prípravkoch na výživu, no samozrejme asi každá z nás si pomáha aj lakom, gélom alebo voskom na vlasy. Ak nosíte cop a vadia vám vykúkajúce vlásky, skúste ich menej uhládzať pomocou takýchto prípravkov, ktoré môžu byť taktiež zodpovedné za mastenie. Navyše účesy, ktoré pôsobia tak trochu strapato, sú momentálne veľmi „in“.

Používajte šampón bez sulfátov a parabénov

Всем привет 👋🏼😘 Кудри или прямые волосы? Что Вы больше любите? Пишите в комментариях и мы узнаем, кого среди нас больше: Кудряшек Сью или Ким Кардашьян😉🤔😛 Love шампунь для разглаживания завитка 1580 руб Love шампунь для усиления завитка 1580 руб #welltonpark #welltonparknovayashodnya #сходня #фирсановка #салонкрасоты #мания #химки #мегахимки #куркино #зеленоград #подрнзково #подолино #davinesrussia #davinesitaly #davines #madeinitaly #shampoo #conditioner #шампунь #волосы #красота #здоровье #кондиционердляволос #дляволос #профессиональнаякосметика #красивыеволосы #essential #love #дляразглаживаниязавитка #прямыеволосы

A post shared by 8 965 065 00 65 (@salon_krasoty_mania) on

Je vedecky dokázané, že sulfáty a parabény sú pre človeka nebezpečné. Často však máme pocit, že tieto šampóny robia našim vlasom dobre. Je to však len dočasné a krátkodobé. Po dlhšom používaní sa nám pokožka mastí viac, tvoria sa lupiny a s kondičkou vlasov to ide dolu vodou. Šampóny bez sulfátov a parabénov penia menej, tak sa nezľaknite. Vlasom však prospievajú.

Znížte teplotu

Ak si po umytí vlasy pravidelne fúkate, žehlíte či kulmujete, dbajte na to, aby ste použili čo najnižšiu teplotu. Predstavte si rúru rozpálenú na vysokú teplotu. Takou istou ničíte svoje vlasy. Ak už používate vyššie spomenuté spotrebiče, uistite sa, že používate stylingové prostriedky na ochranu pred teplom.

Urobte si peeling hlavy

pixabay.com

Funguje to na rovnakom princípe ako pokožka tváre a tela. Peeling odstraňuje odmumreté časti kože a zároveň napomáha k prekrveniu. Vytvorte si domáci peeling zložený zo sódy bikarbóny a vody. Stačí vytvoriť kašičku, ktorou si premasírujete hlavu. Nezabúdajte, že sódu musíte poriadne vymyť.

Prezliekajte obliečku na vankúši

Material:70% cotton,30% polyester
Thread count:250T Inclusion: 1pc duvet cover 1pc flat sheet or fitted sheet 2pcs pillow case

size 120cm, it includes:
1pc of cover:160*210cm
1pc of sheet:180*230cm
1pc of pillowcase:48*74cm
weight:1.4KG

size 150cm, it includes:
1pc of cover:180*220cm
1pc of sheet:230*250cm
2pcs of pillowcase:48*74cm
weight:1.6KG

size 180cm, it includes:
1pc of cover:200*230cm
1pc of sheet:230*250cm
2pcs of pillowcase:48*74cm
weight:1.8KG Sizes: Queen, Double & Single size SKU: B813613 Beddings _____________________________________________ To order, 📲 VIBER l SMS: +639329226576 💌EMAIL: [email protected] #beddings #beddingsph #pillowcase #pillowcaseph #veryneri

A post shared by VERY NERI💝 (@_veryneri_) on

Na vankúši ležíme pomerne často a dlho. Absorbuje mastnotu, nečistoty a taktiež časti odumretej kože. Je ideálnou živnou pôdou pre baktérie a plesne. Obliečky na vankúši by ste mali meniť minimálne raz za týždeň.

Chráňte svoje vlasy pred zmenami teplôt

pixabay.com

Vlasom neprospieva zmena teplôt. Aj v lete, aj v zime by ste mali nosiť pokrývku hlavy. Chránite sa nielen pred úpalom, no chránite aj svoje vlasy. Vlasom totiž nerobia dobre teploty. Predstavte si napríklad, že ste na pláži, kde je 40 stupňov a potom vojdete do klimatizovanej miestnosti kde je ledva 20. Takéto zmeny už naše telo ťažšie znáša a takisto to platí aj pre našu korunu krásy.

Pozri aj:  Týchto 8 vecí by ste nikdy nemali požičiavať a to dokonca ani svojim najbližším!

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), adme.ru


Komentáre

komentárov