Momenty, o ktorých sa nehovorí a nikoho nezaujímajú. Žena zverejnila fotografiu toho, ako to skutočne vyzerá po pôrode

Kristína Hagarová Ja žena

Foto: Facebook (Jill Krause)

Pôrod je silným momentom pre ženu, pre jej partnera, ale aj pre lekárov, ktorí to síce zažívajú veľmi často, no predsa len sa snažia, aby bolo všetko v najlepšom poriadku. 

Keď je potom, žena väčšinou vôbec nevie, kde je sever a ani to, čo sa s ňou deje. Je príliš vyčerpaná a zároveň sa s jej telom dejú veci, ktorým absolútne nerozumie. Zrazu si uvedomí, že už to nikdy nebude len ona, že má dieťa a táto myšlienka jej nedovolí zaspať. Fotografia, ktorú zverejnila na svojom Facebooku Jill Krause, sa stala virálnou.

Zdieľalo ju už viac ako 150-tisíc ľudí a má viac ako 200-tisíc komentárov. Ukazuje na nej to, o čom mnohí ľudia nerozprávajú a síce o tom, čo sa deje po pôrode, keď je žena najviac citlivá, zničená a zmätená. Jill to popisom pri fotografii naozaj dokonale opísala. “Nikdy nezabudnem na tváre sestier, ktoré ma sledovali do kúpeľne po pôrode každého dieťaťa. V tom okamihu, keď som bola taká zraniteľná, unavená, vystrašená, roztrasená. Moje opuchnuté brucho zrazu spľaslo a zdržanlivosť už dávno skončila. Zaobchádzali so mnou s takou láskavosťou a dôstojnosťou. Pre mňa to boli momenty, ktoré ma posilnili a potvrdili mi, že mám okolo seba ľudí, ktorí mi pomôžu, aj keď potrebujem trochu času v kúpeľni, na záchode, zatiaľ čo mi sestra ukazuje, ako si mám dať na nohavičky podložku s ľadom…” napísala.

Označila zároveň aj svoju priateľku, ktorá fotografiu zachytila a vzdala hold všetkým pôrodným sestrám a dulám, ktoré ženy sprevádzajú nielen pred a počas pôrodu, ale aj po ňom.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: