Monika Beňová zverejnila fotografiu so svojimi deťmi. Silné slová, ktoré sa dotkli mnohých ľudí

Foto: Instagram (monicabenova)

Pred niekoľkými dňami sme si pripomínali Medzinárodný deň detí, čo je obľúbený sviatok hlavne tých najmenších, ale aj dospelých, ktorí sa stále cítia ako deti.

Mnohé známe osobnosti pri tejto príležitosti na sociálnych sieťach zdieľali fotografie so svojimi ratolesťami, väčšina z nich však pripojila aj silné slová o tom, že veľa detí sa nemá dobre. Vyrastajú v zlých podmienkach, nepoznajú pohladenie a ani lásku. Niektoré preto upozorňovali aj na možnosť podporiť rôzne organizácie, ktoré sa venujú práve deťom.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Monika Beňová (@monicabenova)

Monika Beňová sa taktiež rozhodla zverejniť fotografiu so svojimi deťmi a pripojila slová, ktoré sa dotkli nejedného fanúšika. “Mohla by som písať o mojej bezhraničnej láske a oddanosti k mojmu synovi a dcérke, ale oni ju zažívajú každodenne, v každom mojom slove, dotyku, pohľade, vo všetkom. Chcem preto napísať o iných deťoch. O tých, ktoré sa narodia a vyrastajú v ťažkých podmienkach. Či už ekonomických, sociálnych ale aj iných.

Každé dieťa si zaslúži lásku

Každé dieťatko by malo byť najmä milované. Malo by od svojich rodičov dostávať lásku a opateru, akú potrebuje pre zdravý vývoj a život celkovo. Nie vždy to tak, žiaľ, je. Nepíšem teraz o detičkách vo vojnou ničených krajinách, či v krajinách tzv.tretieho sveta. Píšem o deťoch na Slovensku, ktoré vyrastajú v neprimeraných podmienkách a nie vždy len z dôvodu chudoby. Sociálne komplikované prostredie je dnes stále častejšie aj otázkou zlých medziľudských vzťahov v rodinách, ktoré nie sú v zlej ekonomickej situácii.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Monika Beňová (@monicabenova)

Nezabudnite na svoje dieťa

Deti sa stávajú “rukojemníkmi” medzi rodičmi, či rodinami. Milé mamky a otcovia, spomeňte si aspoň dnes, že vaše dieťatko sa narodilo z lásky a že to, že medzi vami z akéhokoľvek dôvodu vyprchala a pominula, nie je jeho vinou. Preto ho nestresujte a nedeste vašou vzájomnou nevraživosťou. Rovnako náročný je aj život osamelých matiek (otcov). Aj ony/i potrebujú pomoc a oporu, aby mohli svoje deti v pokoji a s láskou vychovávať. Navyše však potrebujú aj pomoc štátu, či už pri vymáhaní výživného, pracovnoprávnych vzťahoch, či finančnej podpore. Lebo to nie je pomoc pre dospelých ale pre ich deti.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Monika Beňová (@monicabenova)

Tak vám, milé naše deti, prajem spokojných, zodpovedných a najmä milujúcich a oddaných rodičov a vám, milí rodičia, aby ste našli aj v ťažkých chvíľach v srdci odpustenie pre tých, ktorí vám ublížili a naplňte ho láskou a oddanosťou svojim deťom. Nikto nemôže dať dieťaťu to, čo jeho rodičia. Lebo keď budú dospelí, budú mať vašu lásku vo svojom srdiečku a vrátia vám ju.”

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: