Definitívne potvrdené odborníkmi. Toto je dôvod, prečo by mali vaše deti tráviť viac času so svojimi starými rodičmi

Foto: maxpixel

Nedávno sme vám priniesli článok o tom, ako trávenie chvíľ s vašimi starými rodičmi môže pomôcť predĺžiť a skvalitniť  ich život. Vedci však zároveň prišli aj na to, že tí najmenší môžu pomôcť predĺžiť život starým rodičom. Stačí, ak raz za čas necháte svoje deti na stráženie vašim rodičom. Je to síce normálne a prirodzené, no skúsili sme sa na túto problematiku pozrieť bližšie.

Mnoho rodičov si povie, že nedá svoje deti ku starým rodičom, pretože by už mali čo najviac oddychovať a svojich detí si užili až až. Tiež majú obavy z toho, ako starší človek zvládne kompletnú starostlivosť o malé dieťa. Veda a vedci hovoria, že vnúčatá predlžujú svojim starým rodičom život v priemere až o 5 rokov. Štúdia uverejnená v 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by • M A R I A N N E E D H A M • (@knickerelasticfantastic) on

Podľa Dr. Ronana Factora je to práve vďaka tomu, že starší ľudia chcú zostať viac fyzicky aktívni a chcú sa sociálne angažovať. Táto štúdia však nebola prvá, ktorá prišla s týmto milým zistením. Už v roku 2016 sa zistilo, že trávenie času s vnúčatami predlžuje život. Zaujímavosťou je, že stráženie detí nevplýva dobre len na dôchodcov, môže dokonca predĺžiť život aj ľuďom, ktorí deti nikdy nemali. Bezdetní ľudia, ktorí poskytovali starostlivosť pre deti, žili v priemere o 3 roky dlhšie. Toto všetko však neznamená, že by sa mali deti nosiť ku starým rodičom na celé dni. Na jednej strane to je obrovský prínos, no má to aj svoje úskalia. Deti sú veľmi hyperaktívne a neustála starostlivosť o ne si vyžaduje aj veľa energie, ktorej však starší ľudia toľko nemajú.

Pokojne nechajte pár hodín denne svoje deti so starými rodičmi, vyčaruje im to úsmev a dodá nejaký rôčik života navyše. Avšak myslite nato, že všetko musí byť robené s istou rovnováhou. Medzi strážením detí by mali mať dostatok oddychu a času pre seba.

0
Komentovať (0)