Môže sa aj hodiť o zem! Toto všetko má vojvodkyňa Kate jednoducho prísne zakázané

Banana Ešte viac

Mnoho ľudí by šmahom ruky vďačne menilo svoj život s vojvodkyňou Kate. Ak sa nazdávate, že jej život je malina, zrejme po tomto článku názor zmeníte. Aj keď žije v luxuse a prepychu, o ktorom sa nám môže len snívať, nemôže si dovoliť banality, ktoré sú až zarážajúce. Nuž, život plný zákazov a pravidiel niekedy nie je prechádzka ružovou záhradou.

Byť členkou kráľovskej rodiny nie je len pocta a sláva, nesie to so sebou i množstvo povinností a niekedy i bizarných zákazov a pravidiel. Mnohé generácie britskej kráľovskej rodiny dedia z pokolenia na pokolenie tradície a musia sa riadiť prísnym protokolom. Neustála kontrola pohybov a slov a pocit, že ste pod drobnohľadom médií a okolia, môže byť často stresujúci.

Nasledujúce pravidlá vás presvedčia o tom, že Kate Middleton žije v akomsi úplne inom svete ako my ostatní.

Podpis od nej nedostanete

Z médií iste poznáte množstvo záberov Kate, ktorá máva svojim fanúšikom a doširoka sa usmieva. Zástupy ľudí, ktorí ju vítajú, sú z jej prítomnosti nadšení rovnako ako fanúšikovia spevákov, herečiek alebo iných slávnych osobností. Priaznivci Kate sú však oproti fanúšikom iných „hviezd“ ochudeobnení o množnosť získať jej autogram. Žiadny z členov kráľovskej rodiny totiž nesmie rozdávať autogramy. Vysvetlenie je jednoduché – chcú predísť riziku, že by bol ich podpis sfalšovaný.

WC

Skratka, ktorú iste všetci poznáme, označuje miesto, kde si „doprajeme“ súkromie. Vojvodkyňa však nesmie použiť ani anglický výraz toilet, ktorý sa nachádza na dverách bežne, ako u nás nápis WC. Miesto toho Kate používa noblesnejší anglický výraz lavatory, ktorý taktiež označuje toaletu.

Žiadne volebné právo?

Z histórie poznáme prípady, kedy bolo volebné právo odopierané mnohým skupinám ľudí na základe ich postavenia alebo dokonca pohlavia. Volebné právo, za ktoré bojovali naši predkovia, je pre nás v dnešnej dobe samozrejmosťou a asi by nám prišlo nesmierne divné, ak by sme ho v 21. storočí nemali. Vojvodkyňa Kate však voliť nemôže, keďže je členkou kráľovskej rodiny a nesmie týmto spôsobom ovplyvňovať politiku. Ak sa teda chcete potešiť, že máte o niečo viac ako samotná Kate Middleton, máte právo voliť.

Vyjadriť vlastný názor nie je povolené

Je to asi ešte o niečo bizarnejšie ako odobraté právo voliť. Vojvodkyňa Kate si nemôže dovoliť na verejnosti vysloviť svoj názor. Ak sa jej spýtajú na obľúbenú farbu, je to ešte v norme. Nesmie však vyjadrovať absolútne žiadne politické názory, pretože musí ostať nestranná. Ak sa zúčastní stolovania, kde sú prítomní hostia, médiá alebo len členovia kráľovskej rodiny, dokonca nemôže vysloviť, že neznáša vajíčka. Mohlo by to vrhať negatívne svetlo na priemysel alebo by tým pohoršila ostatných „stravníkov“. Milé dámy, buďme vďačné, že nie sme súčasťou takejto zlatej klietky.

Žiadne občerstvenie

Z úst Kate Middleton slovíčko občerstvenie (anglicky refreshments) na verejnosti nemôže odznieť. Jednoducho to suchársky označí za jedlo a nápoje.

Na Facebooku ju nenájdete

Ak nemôžu mať facebook účet deti, je to pochopiteľne normálne. Že si túto vec, pre nás úplne normálnu, nemôže dovoliť dospelá Kate Middleton, je už pre niektorých dostatočne divné. Kvôli ochrane súkromia si to jednoducho vojvodkyňa nemôže dovoliť, takže by ste jej osobný profil hľadali len márne.

Prvá rozpráva kráľovná

https://www.instagram.com/p/BaX-_rvjGW_/?tagged=katemiddleton

Ak by sa Kate rozhodla osloviť kráľovnú ako prvá, zrejme by si koledovala o poriadny škandál medzi kráľovskou rodinou. Až keď sa kráľovná rozhodne prehovoriť a viesť dialóg s vojvodkyňou, vtedy smie Kate na jej otázky odpovedať. Ak by nerešpektovala kráľovnine mlčanie, bol by to prejav hlbokej neúcty.

Na nákupoch nie je nikdy sama

Aj keď sa nákupy vojvodkyne z Cambridge kráľovskej rodine veľmi nepozdávajú, Kate z času na čas zachytia pozorné objektívy novinárov. V poslednej dobe sa na nákupy vydáva až mimo otváraciu dobu obchodov, no aj vtedy ide nakupovať s osobnými strážcami. Vyberať si v obchode veci vždy pod drobnohľadom asi nebude veľmi príjemné. Spodné prádlo si preto pravdepodobne zaobstará inak.

Páčil by sa vám takýto život a vedeli by ste sa kvôli luxusu vzdať aj základných práv, názorov alebo možnosti robiť si, čo sa vám žiada? Život pod neustálym dohľadom asi nie je len ten ligotavý obal, ktorý vidíme.

Pozri aj: Astrológovia priniesli horoskop na rok 2018. Ryby čakajú úspechy a Panny sa po ťažkých mesiacoch konečne dočkajú…

zdroj: babskeveci.sk (Jana L)

0
Komentovať (0)