Muž našiel v mori fľašu, v ktorej bol 50 rokov starý odkaz. Podarilo sa vystopovať autora a toto bolo ukryté vo vnútri

TASR Ešte viac

Foto: pixabay

Muž zbierajúci drevo na kúrenie na americkej Aljaške našiel fľašu s ručne písaným, vyše 50 rokov starým odkazom vo vnútri, kde ruský námorník, autor správy, želá nálezcovi „šťastnú plavbu“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ŔÀĐHÀ ÃGŔÀWÀĹ (@radhaagrawal18) on

„Srdečné pozdravy! Z materskej lode VRXF Sulak ruskej flotily na Ďalekom východe,“ stálo v odkaze. „Želáme ti veľa zdravia a dlhé roky života a šťastnú plavbu. 20. júna 1969,“ písalo sa v správe, z ktorej v pondelok citovala tlačová agentúra AFP. Tyler Ivanoff, asistent učiteľa v meste Shishmaref na Aljaške, spozoroval fľašu na pobreží neďaleko svojej dediny a jej plastový uzáver odstránil zubami.

„Vnútrajšok bol stále suchý a stále bol cítiť vínom alebo niečím podobným, starým alkoholom. Správa bola suchá,“ povedal nálezca pre aljašské noviny Nome Nugget. Ivanoff zverejnil fotografiu fľaše a správy na Facebooku 5. augusta. Ale tým sa ešte príbeh nekončí.

Ruská televízna stanica Rossija 1 vystopovala autora podľa spiatočnej adresy vo Vladivostoku – je ním Anatolij Bocanenko, kapitán sovietskej lode vo výslužbe, teraz žijúci na Krymskom polostrove. Televízia urobila rozhovor s Bocanenkom, ktorý si na túto príležitosť obliekol námornú uniformu. Vyhlásil, že na lodi Sulak slúžil v roku 1965 ako 35-ročný.

S pohľadom upretým na správu v reportérovom smartfóne Bocanenko povedal: „To nie je môj rukopis.“ Ale potom spoznal spiatočnú adresu svojho starého bydliska vo východoruskom prístavnom meste Vladivostok. „Je to naozaj skvelé, ako sa z malej fotografie stal príbeh,“ napísal Ivanoff na Facebooku.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: