Muž pomohol babičke, ktorá sa nevedela dostať do kostola. Jej neskutočné slová na záver zdieľa celé Slovensko

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: Facebook (Michal S.)/pixabay

Niektoré príbehy doslova zahrejú pri srdci. Aj keď sme v posledných dňoch čelili obrovským tragédiám, je pekné pripomenúť si, o čom je skutočný život. Že nie je o peniazoch a blahobyte, ale o tom, ako byť aj v ťažkých chvíľach stále človekom. Tento príbeh zdieľa celé Slovensko.

Foto: pixabay

Mladý muž pomohol babičke, ktorá sa v sprievode svojho syna potrebovala dostať do kostola. Samotný skutok pána ctí a je dôkazom toho, že nezištní a dobrí ľudia stále existujú. Ak veríte na karmu, v tomto prípade sa dá povedať, že mu dobro oplatila hneď do niekoľkých minút. Babička mu na záver venovala slová, ktoré v ňom ostanú zrejme ešte veľmi dlho. Rovnako, ako ostanú aj v nás.

Svoj príbeh zdieľal na Facebooku ako status a pripojil aj fotografiu milej starenky. Prečítajte si to najkrajšie, čo vám dnes možno otvorí oči a dá novú nádej do života.

“Dnes na zastávke v Prešove prišla za mnou babka a pýtala sa ma, či jej nepomôžem. Chcela sa dostať ku kostolu. Nevedela si kúpiť lístok, tak som jej ho pomohol vytlačiť. Vytlačil som jej a vysvetlil som v akom čase sa tam dostane a do akého trolejbusu musí nastúpiť a ako si označí lístok. Pochopila a usmiala sa, na znak vďaky.

Mala pri sebe syna, ktorý tiež nevedel, lebo sú z dediny. Veľmi sa mi páčilo oslovenie syna { MAMIČKA MOJA DRAHÁ }. Bolo to krásne a úprimné. Videl som, že si syn váži svoju mamu a že ju má hlboko v srdci. Bolo aj vidno, že sa hanbí, že nevedel vytlačiť lístok. No čo ma najviac prekvapilo a priznám sa, že som to nevedel zo začiatku pochopiť. Keď som jej povedal že lístok ju bude stáť 0,80€, tak vytiahla vreckovku, kde mala peniažky. S trasúcimi rukami mi podala 2 eurá bez akéhokoľvek náznaku strachu.

Páčila sa mi jej “peňaženka”. Pýtal som sa jej, že prečo nemá peňaženku. Jej odpoveď: “Synáčku, nepotrebujem peňaženku, lebo peniaze dôležité nie sú. A veľa peňazí nemám a peňaženka by mi bola na nič. Chustočka mi stačí na to málo, čo mám. Nepotrebujeme toho veľa. Túžime po bohatstve, no ja som spokojná s tým čo mám”. Aj to málo stačí k šťastiu ❤️.”

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: