Muž si myslel, že koronavírus je len podvod. Názor zmenil až vtedy, keď mu zomrela manželka

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: unsplash

Mnohí ľudia ešte stále veria, že koronavírus nie je skutočný a je to len podvod a výmysel niekoho, kto chcel prísť ku peniazom. Konšpiračné teórie sú na každom rohu. Zasiahnuť však môže aj vás.

Taxikár z Floridy si myslel, že koronavírus je podvod a hoax. Brian Lee Hitchens a jeho manželka Erin verili tvrdeniam, že vírus je vymyslený, spojený s 5G a aj tomu, že je to len obyčajná chrípka. Podľa portálu BBC, keď sa to celé začalo, manželia sa vôbec neriadili odporúčaniami a nehľadali pomoc, keď sami pociťovali príznaky.

Uverejnil používateľ Brian Lee Hitchens Streda 12. augusta 2020

 

Verili falošným tvrdeniam

Brian sa z koronavírusu vyliečil, no jeho 46-ročný manželka bola na tom kriticky a zomrela tento mesiac na srdcové problémy spojené s koronavírusom. Brian prehovoril už v júli, keď sa začali vyšetrovať rôzne dezinformácie o koronavíruse. V tom čase už bola jeho manželka na pľúcnej ventilácii. Erin mala astmu a tiež poruchu spánku. Jej manžel vysvetlil, že pár na začiatku pandémie nerešpektoval zdravotné pokyny kvôli falošným tvrdeniam na internete.

Pracoval a nedodržiaval odporúčania

Brian naďalej pracoval ako taxikár, chodil do obchodov a nedodržiaval pravidlá sociálneho dištancu či nosenia rúška. Keď sa obaja začali cítiť zle, nevyhľadali hneď pomoc. V máji bol obom diagnostikovaný covid-19. Brian povedal, že si želá, aby počúval hneď od začiatku a dúfa, že mu jeho žena odpustí. “Je to skutočný vírus, ktorý ľudí postihuje inak. Nemôžem zmeniť minulosť. Môžem žiť iba dnes a robiť lepšie rozhodnutia do budúcnosti… Už viac netrpí, je v poriadku. Chýba mi, ale viem, že jej je teraz lepšie,” povedal.

Uverejnil používateľ Brian Lee Hitchens Nedeľa 14. decembra 2014

 

Informuje ľudí

Brian povedal, že on a jeho manželka neboli presvedčený o tom, že skutočne existuje nejaký covid-19. Namiesto toho si osvojili myšlienku, že vírus je podvod, spojený s technológiou 5G alebo len s miernym priebehom ochorenia. Na takéto teórie narazili na Facebooku. “Mysleli sme si, že to vláda používa na odvádzanie pozornosti alebo, že to má niečo s 5G.” Potom, čo v máji obaja ochoreli, Brian napísal na sociálnu sieť virálny post, aby vysvetlil, že bol oklamaný tým, čo videl na sociálnej sieti.

“Ak už musíte ísť von, rozmýšľajte a nebuďte hlúpi, ako som bol ja. Buďte si istí, že sa vám nestane to, čo mne a mojej manželke.”

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: