Myslel si, že keď je mladý a zdravý, koronavírus prekoná. Muž teraz bojuje o život a pre všetkých má varovanie

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: Flickr (Jernej Furman)

Mnohí ľudia si ešte stále myslia, že koronavírus je výmysel. Napriek tomu, že každý deň sa už niekoľko mesiacov budíme so strachom a nevieme, čo bude ďalej, je nevyhnutné nepanikáriť, ale aj byť zodpovedný. 

Chris Grailey z Ancoats v Manchestri tvrdil, že koronavírus je hlúposť, teraz sa bojí, že zomrie. Ako uvádza portál Ladbible, 29-ročný muž je teraz na jednotke intenzívnej starostlivosti a vyzýva ľudí, aby chorobu brali vážne. Mladík uviedol, že si myslel, že je neporaziteľný, ale po nakazení koronavírusom na dovolenke v Španielsku sa teraz ledva drží. “Myslel som si, že som neporaziteľný a nenosil som rúško.”

Myslel si, že je nesmrteľný

“Zaplatil som cenu. Predtým som nemal nijaké zdravotné problémy. Nechcem, aby niekto urobil rovnakú chybu ako ja. Teraz som na jednotke intenzívnej starostlivosti, čakám na ďalšie ošetrenie a neviem, čo bude ďalej. Môže sa to stať komukoľvek, tak vás prosím, buďte opatrní.” Chrisovi po prijatí v nemocnici diagnostikovali koronavírus, ale aj akútny zápal pľúc. “Bol som chorý väčšinu času na dovolenke. Stratil som chuť aj čuch a potil som sa. Po návrate domov sa to však zhoršilo.”

FOTO TASR – Roman Hanc

Bolo to peklo

“To, čím som si prešiel za posledný týždeň, bolo blízko peklu… Naozaj som len ležal a bol som pripravený, že sa vzdám. Nemohol som dýchať, chodiť, hýbať sa. Bol som ako zombie. Štyri rôzne antibiotiká, nonstop kyslík a v ruke viac dier ako feťák… Hovorím to preto, lebo som bol prvý, ktorý tvrdil, že sú to všetko len hovadiny, že sa na to treba vykašlať, lebo sme mladí a nedostaneme to a že to je len obyčajná chrípka. Toto je skutočné.”

FOTO TASR – Milan Kapusta

“Takže skôr, než začnete premýšľať nad tým, že pôjdete na večierky, myslíte si, že ste neporaziteľný, myslite na to, že to môžete byť aj vy. Môže to dostať kohokoľvek, ja mám 29 rokov a nemal som žiadne zdravotné problémy. Je to vážne. Nebuďte hlúpi. V živote ide o viac.” Mladým ľuďom odkazuje, aby si nemysleli, že sú nesmrteľní. “Život je príliš krátky na to, aby ste riskovali svoje zdravie. Dúfam, že ľudia nebudú robiť rovnaké chyby ako ja.”

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: