Myslela si, že na čele má obyčajnú pigmentovú škvrnu. Ak vás od opaľovania neodradia tieto šokujúce fotografie, tak potom už nič!


Pokiaľ sa nás nejaká choroba bezprostredne netýka, nezvykneme sa obávať o svoje zdravie a poväčšine s ním aj nevedome hazardujeme. Prípad mladej mamičky z Texasu vás presvedčí, že nadmerné opaľovanie a nepoužitie ochranných krémov na slnku nie je len nevinná „zábava“. Z obyčajnej bodky sa môže stať melanóm a zdravá žena odrazu bojovala s rakovinou. Jej desivé, no skutočné fotky priebehu ochorenia sú varovaním pre všetkých – chráňte si svoje telo a starajte sa o svoje zdravie.

boredpanda.com

Bethany Gambardella-Greenway je 39-ročná mamička dvoch detí žijúca v Austine, hlavnom meste amerického štátu Texas. Už v roku 2015, počas jej tehotenstva s najmladším dieťaťom si na čele objavila malú škvrnu. Spočiatku jej nevenovala pozornosť a v domnienke, že ide len o prejav hormonálnych zmien to nechala na dlhšiu dobu len tak.

Po čase sa pri návšteve dermatológa s problémom zdôverila, no lekár to uzavrel so slovami, že ide len o obyčajnú pečeňovú škvrnu. Bethany si teda škvrnu na jej čele prestala všímať.

boredpanda.com

O 18 mesiacov neskôr prišla v živote Bethany tvrdá rana. Medzičasom sa zo škvrny vytvorilo bolestivé miesto, ktoré nabralo na svojom objeme a ploche. Výsledky biopsie odhalili, že „nevinná škvrna“ je v skutočnosti agresívna forma rakoviny kože. Žena mala na čele desmoplastický melanóm, ktorý je veľmi zriedkavý.

boredpanda.com
boredpanda.com

Ten lekári ihneď odstránili, no po zistení, že zákerná choroba sa stihla rozšíriť aj do kostí a lymfatických uzlín musela Bethany ihneď nastúpiť na chemoterapiu.

boredpanda.com

„Radiácia bola absolútne najhoršia.“ 

boredpanda.com

Žena zvládala imunoterapiu statočne, no priznala ohromné bolesti a nepríjemné pocity, ktoré ju sprevádzali.

boredpanda.com

„Vnútro mojich úst sa doslova smažilo. Moje hrdlo bolo neuveriteľne boľavé. Moja koža bola pokrytá vredmi a dokonca som stratila schopnosť cítiť chuť jedla. Môj hlas sa zmenil na chrapľavý. Asi v treťom týždni mi začali vypadávať vlasy. Kým som ukončila liečbu, schudla som skoro 20 kilogramov, pretože najesť sa bolo neznesiteľné.“

boredpanda.com
boredpanda.com

„Momentálne som takmer úplne vyliečená, no žiarenie natrvalo poškodilo moje slinné žľazy a zmenilo moje vlasy.“

boredpanda.com

Bethany tiež priznala, že diagnóza sa v jej rodine objavila už predtým. Aj jej mame približne v rovnakom veku diagnostikovali rakovinu kože. Obe ženy sú v súčastnosti už po liečbe a dúfajú, že zákerné ochorenie sa už nevráti, no neprestávajú varovať svoje okolie.

boredpanda.com

Aj touto formou chcela Bethany ľuďom otvoriť oči a šíriť osvetu. Rakovina kože je zákerná a len málokto na ňu myslí, keď sa vystavuje slnečným lúčom alebo chytá bronz v soláriu.

boredpanda.com

„Prosím, nepreháňajte to s opaľovaním a nenavštevujte soláriá.“

boredpanda.com

„Opaľovanie nie je zdravé žiarenie a jeho výsledkom je poškodená koža.“

boredpanda.com

Múdre slová Bethany, ktoré by si mal každý vziať k srdcu. Ak viete, že sa budete vystavovať slnečným lúčom, nikdy nezabúdajte na ochranné prostriedky a klobúk či opaľovací krém majte stále poruke. Nenechajte to dôjsť do štádia, keď už môže byť príliš neskoro.

boredpanda.com
boredpanda.com

Bethany fotila priebeh celého svojho ochorenia nie kvôli sebe ale kvôli ľuďom, ktorým chcela dokázať, že aj keď sa dá s rakovinou bojovať a poraziť ju, jej priebeh je náročný a bolestivý. Fotografie mnohých poburujú a vyvolávajú v nich nepríjemné pocity, no presne o to ide. Nezatvárajte oči pred týmto rizikom a radšej sa mu vyhnite. Nedožeňte svoju neopatrnosť do štádia, keď sa podobný prípad môže stať i vašou osobnou skúsenosťou.

boredpanda.com

Pozri aj: TEST: Zviera, ktoré uvidíte na obrázku ako prvé, vám prezradí, aká je vaša skutočná povaha

zdroj: babskeveci.sk (Jana L), boredpanda.com


Komentáre

komentárov