Myslite pozitívne a buďte doma čakajúca a milujúca manželka. Toto je 7 psychologických rád, ktoré vôbec nefungujú

Monika Miková Ešte viac

Foto: pexels/pexels

Každý sa občas cíti zmätený a neistý v živote. V týchto situáciách obvykle hľadáme podporu a radu u rodiny, či priateľov. Ak sa nám nedostáva podpory, občas siahneme i po internetovom vyhľadávači. Hľadáme na ňom psychologické rady, no veľakrát nájdeme návody, pravidlá, či rady, ktoré nefungujú. S odstupom času aj sami konštatujeme, ako sme tomu vôbec mohli veriť.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by S a m i r a & R i a t (@riatyontar) on

Stačí veriť v seba

Poznáme to, milión citátov a podporných, motivačných bludov ako netreba nič robiť, stačí len veriť v seba. Každý zdravý človek s kúskom súdnosti musí uznať, že bez vetra sa ani lístok nepohne. A preto pečené holuby nikomu nebudú padať do úst, treba vyvinúť aj námahu. Iným extrémom je stratiť dôveru v seba po prvom zlyhaní. Prečo teda táto rada nefunguje? Nemôžeme si povedať budem úspešný a nič preto neurobiť, len ležať ďalej na gauči.

Psychológovia radia, pozrime sa na vedcov, lekárov, učiteľov a i. Nie postojom nasledovať ich úspech, ale zamyslime sa, čo všetko preto museli urobiť, aby dosiahli to, kde sú dnes. Každý z nás má vlastný talent rozvíjajme ho.

Ideálny manžel/ manželka

Spoločnosť rada vytvára určitú predstavu, ktorá sa nám vrýva do podvedomia. Máme v nej ideálnu rodinu, perfektných rodičov, či deti. Predstavy ako má manžel zabezpečiť svoju rodinu a každý týždeň aspoň 2-krát priniesť manželke kvety. Žena by mala byť vždy dokonale upravená, o deti postarané, navarené a upratané. Pravdou je, že neexistuje dokonalá rodina, manžel, či žena. Každý má svoje chyby a na nás je sa ich naučiť tolerovať, pravda v prípustnej forme.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by White Light (@pierre_blct) on

Inšpiratívna manželka

Áno, na internete narazíte i na takúto skvelú radu. Načo sa snažiť, milé dámy stačí zostať doma, starať sa o domácnosť a dávať manželovi skvelé rady ako zarobiť peniaze. Predsa manžela stačí len inšpirovať a všetko je vyriešené. A drahé polovičky nezúfajte, ak sa vám v práci nebude dostatočne dariť, môžete si to doma vybiť na manželke, pretože vraj nebola dostatočne inšpiratívna. Každý by mal niesť zodpovednosť za svoje rozhodnutia sám.

Myslite pozitívne

Kult prívržencov pozitívneho myslenia vznikol v zámorí koncom 19. storočia. Základnou dogmou je brať každú situáciu ako dar osudu a hľadať v nej len to pozitívne. Môžete tak kontrolovať realitu silou svojho myslenia. Úplný zástancovia pozitívneho myslenia sú v podstate totálny flegmatici. Veď načo konať, snažiť sa? Všetko je super, presne tak ako má byť. Popieranie negatívnych myšlienok, smútku, strachu a pod. môže v konečnom dôsledku viesť k depresií. Naučme sa nebyť prehnaný negatívny, ale i pozitívny. Hľadajme zlatú strednú cestu.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by xameliax (@xameliax) on

Zmeňte postoj

Veľmi častá rada: „ak sa ocitnete v nepríjemnej situácií, ktorá sa nedá zmeniť, zmeňte svoj postoj k nej.“ Veľakrát, keď sa nám pritrafí niečo nepríjemné, snažíme sa to vnútorne prekonať. Nehovoríme o tom, nekonáme. Emócie však zostávajú v nás stále veľmi živé a skôr, či neskôr sa prejavia. Čo robiť? Snažme sa situáciu radšej vyriešiť, alebo sa vnútorne s ňou zmieriť, priznať si ju.

Prekonajte komfortnú zónu

Komfortnú zónu definujeme ako stav, kedy sa človek cíti slobodný, milovaný. Ovláda svoj stres, či úzkosť a pod. Internet radí ak chcete byť úspešný, musíte túto zónu opustiť. Neodporúčame drasticky meniť svoje doterajšie návyky, je to neprirodzené a nemusí to dopadnúť dobre. Niekedy je však potrebné zmeniť stereotyp. Začnite preto malými zmenami.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by RIDING WITH RITA (@ridingwithrita) on

Príliš nápomocný

Ak sa niekto z rodiny, či priateľov ocitne v nepríjemnej situácií treba mu okamžite pomôcť zvládnuť ju po všetkých stránkach. Do určitej miery s tým súhlasíme. Netreba si zmieňať pojmy a dojmy. Nepreberajme za ľudí zodpovednosť. Pomôžme im, ale nechajme ich aj samých sa vyrovnať a hľadať riešenia.

adme.ru
0
Komentovať (0)