Vedeli ste o účinkoch vitamínu B17? Niektorí liečitelia tvrdia, že je zakázaný pretože pomáha pri rakovinových ochoreniach


Rakovina v súčasnosti postihuje nemalé percento populácie a v mnohých prípadoch sú následky tejto choroby fatálne. Za celé roky zabila už milióny ľudí. Dnes sa lieči predovšetkým chemoterapiou či rádioterapiou a, v tom horšom prípade, aj chirurgickými operačnými zákrokmi. Alternatívni liečitelia však majú na takúto liečbu vlastný názor a tvrdia, že všetko by vyriešil jeden vitamín.

takprosto.cc

Alternatívna medicína vo všeobecnosti lieky neuznáva a čo sa chemoterapie týka, označuje ju za jed, ktorý je pre ľudské telo toxický a človeka zabíja. Podľa liečiteľov nezabíja teda len rakovinové bunky, ale aj zdravé ľudské bunky. Aj medzi ľuďmi však existujú dva tábory – odporci a zástanci chemoterapie. Práve jej odporcovia tvrdia, že na rakovinu existuje jednoduchý liek, ktorým je vitamín B17. Podľa nich lieči tento vitamín akékoľvek rakovinové bunky v tele a možno ho nájsť v semenách marhúľ, broskýň, jabĺk, čerešní či sliviek.

Ľudová liečba?

takprosto.cc

B17 nazývajú liečitelia stopercentným prírodným chemoterapeutikom. Vitamín B17 by mal na bunky pôsobiť selektívne. V praxi to znamená, že sa automaticky priťahuje k nezdravým – rakovinovým – bunkám, ktoré obsahujú tzv. beta-glukozidázy. Rakovinu tak ničí bez poškodenia zdravých tkanív. Fungovať by mal tiež ako anestetikum, zlepšuje metabolické procesy v tele a takisto spomaľuje proces starnutia.

Teórie, teórie

 

Dr Ernst T. Krebs Jr., biochemik v San Franciscu prišiel s teóriou, že rakovinu spôsobuje niekoľko baktérií, vírusov či toxínov. Ochorenie podľa neho vzniká nedostatkom vitamínov v strave moderného človek. Tvrdí, že zatiaľ čo pred niekoľkými desaťročiami a storočiami sme jedli množstvo potravín bohatých na vitamín B17, dnes sa prepchávame bielym chlebom a umelými éčkami.

Kým naše babičky vytriasali semená zo slivkových kôstok, hrozna, jabĺk, marhúľ či broskýň, my jeme len ich presladenú dužinu poriadne osladenú a z konzervy. Práve semená sú podľa Dr.Ernsta T. Krebsa Jr. najvýznamnejším zdrojom vitamínu B17, ktorý rakovinové bunky zabíja už v počiatkoch.

takprosto.cc

Liečitelia a zástancovia alternatívnej medicíny tvrdia, že moderná medicína obchádza všetky prírodné spôsoby liečby a prevencie rakoviny a odpoveď prečo to tak je, nemá podľa nich nič dočinenia s vedou. Farmaceutické firmy sú motivované peniazmi, ktoré sa vynakladajú na liečbu onkologických ochorení.

Dospieť k záveru je v tomto prípade náročné. Na jednej strane vieme, že moderná medicína mnoho ľudí s onkologickými a nádorovými ochoreniami vyliečila, na druhej strane vieme aj to, že naše stravovanie je na bode mrazu a ľudské telo chtiac alebo nechtiac dostáva len to, čo mu doba ponúka. A povedzme si otvorene, táto doba je umelá. I keď máme možnosti kupovať si potraviny zdravšie, jesť množstvo ovocia a zeleniny, radšej volíme tú pohodlnejšiu cestu a konzumujeme to, čo potravinové reťazce ponúkajú. A okrem toho, ani ovocie a zelenina už nie je to, čo kedysi.

Vyliečená vitamínom B17

Médiá svojho času veľa písali o žene, ktorá odmietla podstúpiť chemoterapiu. Vzala liečbu do vlastných rúk a dopovala sa vitamínom B17 dlhých 10 týždňov. Experiment bol úspešný a nádor zmizol. Liečitelia sa ihneď chytili tohto príbehu a na žene ukazovali silu vitamínu a zdravého sedliackeho rozumu.

takprosto.cc

Faktom ostáva, že poraziť rakovinu vlastnými silami je nadľudské úsilie a napriek všetkému je tu aj medicína na to, aby nám pomáhala a nie nás ničila. Všetko však so sebou prináša svoje pre a proti. Zatiaľ čo klasická medicína ponúka farmaceutiká s vedľajšími účinkami, no úspešnou liečbou, pri alternatívnej medicíne sa pozitívnych výsledkov nemusíme dočkať. Vždy je to totiž buď, alebo. Čo však pre svoje zdravie môžeme urobiť, je konzumovať viac prírody – teda semien, zeleniny, ovocia a obilnín. V čo najčerstvejšom a najsurovejšom stave.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc

Viac článkov o zdraví nájdete TU.


Komentáre

komentárov