9 vecí, o ktorých ste nevedeli na čo skutočne sú! Vedeli ste, na čo slúži zásuvka v spodnej časti rúry? Na pečenie nie je!

Monizz Ešte viac

Obklopujeme sa vecami, o ktorých netušíme, na čo slúžia. Neveríte? Po prečítaní tohto článku zistíte, že aj vy máte doma niečo, čo používate na celkom iný účel alebo aspoň celkom iným spôsobom než sa to používať má.

Brmbolce na čiapke

pexels.com

Brmbolce, ktoré nosíme na zimných čiapkach ako ozdobu, mali v minulosti celkom iné využitie. Vymysleli ich ešte v XVIII. storočí, šili sa na klobúky francúzskych námorníkov, aby si nebúchali hlavy o nízke stropy na lodiach. Neskôr sa stali poznávacím znamením francúzskej armády. Jednoduchého vojaka ste od dôstojníka vedeli rozlíšiť tak, že ste si všimli farbu brmbolca, ktorý nosil na hlave.

Diera v naberačke na špagety

takprosto.cc

Máte doma takúto naberačku na špagety a rezance? Otvor v strede slúži ako odmerka. Množstvo špagiet, ktoré sa vám doň zmestí, slúži ako odmerka na jednu porciu.

Puky na nohaviciach

pexels.com

Vedeli ste prečo pánske nohavice často žehlíme na puky? Zaberie nám to toľko času a energie a pritom je to taká hlúposť! Paradoxne, význam to malo v minulosti taký, že práve zažehlené puky odviedli pozornosť od inak nevyžehlených nohavíc. Ženy a slúžky si takto uľahčovali prácu.

Medzierky na ruksakoch

takprosto.cc

Niektoré druhy ruksakov majú na čele prišitú aplikáciu, ktorá pripomína diamant alebo kosoštvorec s dvoma ryhami. V minulosti slúžili na upevnenie lán a karabín. Dnes už sú len módnym doplnkom, výzdobou a stali sa symbolom istej značky. Žiaci, ktorí ich nosia, o ich účele nemajú poňatia.

Dierky v paličkách od lízaniek

takprosto.cc

Dierka na lízankách slúži na zachytenie sladkosti. Ak ste si mysleli, že lízanka sa na paličke udrží len tak, mýlili ste sa. Dierky navrchu slúžia na to, aby cukor do nich zatiekol a udržal tak lízanku navrchu paličky.

Vrchný obdĺžnik na paličkách

takprosto.cc

V návode na použitie takýchto paličiek nájdete, že vrchná časť slúži ako opora, no je to taká malá nevedomá (a možno aj vedomá) lož. V skutočnosti ide o obchodnícky podfuk, pretože ak si takéto paličky zaobstaráte, presvedčíte sa, že buď nimi neviete jesť, alebo sú chybné. Ani jedno ani druhé. Obchodníci na nich jednoducho zarábajú peniaze. Ľudia si ich kupujú stále znova a znova a pritom nimi nedokážu nič nabrať.

Vetracie otvory na teniskách

takprosto.cc

Otvory na teniskách, ktoré sa na prvý pohľad zdajú zbytočné, plnia vetraciu funkciu, Okrem nej ale pomáhajú držať nohu pevnú. Napríklad hráči basketbalu si do dierok zastrkujú prevísajúce šnúrky a tak obmedzujú počet boľavých pádov.

Otvor vo vrchnáku od pera

takprosto.cc

Guľôčkové perá sú fantastická vec na hryzenie a odbúravanie stresu v práci, v škole či pri nudných prednáškach. Tí, ktorí tieto perá vymysleli, však mali na zreteli hlavne bezpečnosť. Keďže tieto perá používajú prevažne deti v školách a často sa stáva, že vrchnák prehltnú, dierka v ňom slúži na to, aby sa neupchali dýchacie cesty a dieťa sa neudusilo.

Číslo 57 na kečupoch Heinz

takprosto.cc

Nejde o žiadne tajné kódy, iba o pomôcku. Ak si nalievate kečup a nejde vám z fľaše von, treba poťukať toto číslo. Je umiestnené strategicky a kečup by sa mal po jeho ťuknutí spustiť sám.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc

0
Komentovať (0)