Na dvere zavesila tašku plnú odkazov. Učiteľka v prvý deň školy takto prekvapila svojich žiakov

Hyriaková Kristína

Foto: Facebook (Karen Wunderlich Loewe)

Začiatok školy zvykne patriť medzi ťažké dni pre všetkých študentov a nezáleží na tom, koľko máte rokov. Často to býva však ťažšie hlavne pre staršie deti, teda napríklad pre stredoškolákov. Práve z toho dôvodu je fajn, keď máte pri sebe učiteľa, ktorý vás dokáže hneď usmerniť.

Článok pokračuje pod videom ↓

Príkladom je aj učiteľka, ktorá zverejnila na svojom Facebooku neuveriteľne krásny príspevok. Karen Wunderlich Loewe je učiteľkou už 22 rokov a veľmi dobre vie, že pre študentov sú niektoré veci ťažké. Práve preto vytvorila takzvanú “The Baggage Activity” alebo teda skôr aktivitu, ktorá sa zameriava na bremená, ktoré jej žiakov ťažia.

Začiatok školy býva ťažký

„Požiadala som deti, aby na kúsok papiera napísali, čo ich ťaží alebo trápi. Poprosila som ich, aby to napísali, samozrejme, bez mien. Potom papier pokrčili a hodili cez celú miestnosť. Nakoniec každý z nich zdvihol jeden papier a nahlas prečítal, čo napísal jeho spolužiak. Nakoniec sa mohol každý priznať, ak chcel. Som tu, aby som vám povedala, že som nikdy nebola viac v slzách z toho, ako veľmi sa tieto deti otvorili a zdieľali pocity so svojou triedou,“ napísala na Facebook.

Deti riešia rôzne ťažkosti

„Veci ako samovražda, rodičia vo väzení, drogy v rodine, smrť, rakovina, byť opustení rodičmi, úmrtie zvieratka a ďalšie a ďalšie. Deti, ktoré čítali papier mohli plakať, pretože to, čo čítali, bolo naozaj ťažké. Človek, ktorý sa rozhodol zdieľať svoj problém nahlas, ak sa tak rozhodol, sa občas rozplakal tiež. Bol to veľmi emocionálne ťažký deň, ale verím tomu, že moje deti budú menej súdiť, viac milovať a rýchlejšie odpúšťať.“

Každý nesie svoje bremeno

Tašku s papierikmi si zavesili na dvere, aby im pripomínala, čo sa v ten deň udialo. „Táto taška teraz visí na dverách, aby im pripomenula to, že všetci máme bremeno. Musíme ho nechať pred dverami. Ako odchádzali, povedala som im, že nie sú sami, že sú milovaní a navzájom si kryjeme chrbát. Je mi cťou, že som ich učiteľkou.“

Je nádherné, že učiteľka vytvorila pre svojich študentov niečo takéto, aby sa navzájom lepšie pochopili a uvideli, že každý z nich má svoj vlastný problém, s ktorým sa musí postupne vyrovnávať. Aj takto sa však môžu naučiť navzájom viac rešpektovať.

Najnovšie články