Na koronavírus zomrela 70-ročná zdravotná sestra. Svoju prácu robila až do samého konca

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: unsplash

Iris Meda, 70-ročná sestra z Texasu, odišla v januári do dôchodku. Krátko na to vypukla pandémia COVID-19, vtedy pocítila, že je jej poslanie vrátiť sa do práce.

Ako uvádza portál Insider, školila študentov ošetrovateľstva, ktorí by boli v prvej línii. V októbri však bola vírusu vystavená študentka, ktorá ju nakazila. Iris zomrela na komplikácie začiatkom novembra. Podľa jej dcéry sa musela vrátiť do práce napriek tomu, že bola na dôchodku, pretože to brala ako svoju povinnosť. Chcela urobiť niečo, aby pomohla.

Rozhodla sa pomôcť

Napriek tomu, že už nešla ošetrovať ľudí do prvej línie, rozhodla sa učiť začínajúce zdravotné sestry, ktoré študovali na Collin College. 14. októbra mala pozitívny test na koronavírus, o tri dni neskôr bola hospitalizovaná. Zomrela 14. novembra, presne mesiac potom. Po Iris zostala dcéra a sestra. Jej ďalšia dcéra Tanya Meda Bui zomrela v júni 2013 na rakovinu.

FOTO TASR – Radovan Stoklasa

Najmenej 12 448 099 Američanov už bolo pozitívne testovaných na koronavírus, podľa Johns Hopkins University. Medzi nimi má byť najmenej 232 497 ľudí, ktorí pracujú v zdravotníctve.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: