Na obľúbenom dezerte si už viac nepochutíte. Pandémia môže za bankrot svetoznámej čokoládovne

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: unsplash

Obľúbená čokoládovo-marcipánová pochúťka zmizne z pultov obchodov. Môže za to pandémia, ktorá spôsobila bankrot svetoznámej čokoládovne.

Ako uvádza portál News In 24, spoločnosť Salzburg Schokolade po viac ako 100 rokoch existencie vyhlásila bakrot. Čokoládovňa vyrábala aj svetoznáme a obľúbené Mozartove gule, teda Mozartkugeln, ktorými bola najznámejšia. Firma prežila obe svetové vojny, no práve pandémia sa jej stala osudnou.

Osudnou sa stala pandémia

Pokles turizmu znamenal aj pokles dopytu po Mozartových guliach, no spoločnosti nepridalo ani zdražovanie dopravy, surovín, ale aj energie. Problémy mala už od začiatku pandémie. Teraz musela spoločnosť vyhlásiť bankrot. Svetoznáme Mozartkugeln sú tvorené pistáciou, marcipánom a nugátom, obalené sú v horkej čokoláde.

Obľúbená cukrovinka sa vyrába ručne a predáva iba v rodnom meste, no do sveta ich dostala práve firma Salzburg Schokolade. Nie je jasné, ako budú firmy postupovať ďalej a či sa im podarí v obmene obľúbenú pochúťku zachovať. Isté však je, že čoskoro ich na pultoch už nenájdete.

1
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: