Na okuliaroch som mala škrabance, ktoré som nevedela odstrániť. Potom na zachránil tento trik, ktorý budete chcieť vyskúšať tiež


Pred slnkom by sme si nemali chrániť iba kožu, ale aj oči. Hoci to necítime, na slnko reagujú veľmi citlivo a prejaviť sa to môže, ako mnoho iných ochorení, až po rokoch. Dbať by sme mali tak na kvalitu slnečných okuliarov, ako aj na ich ošetrenie.

pexels.com

Ak ste si už okuliare zaobstarali, mali by ste im venovať dostatočnú pozornosť aj počas ich používania. Pri prvom škrabanci, ktorý nemusí byť zďaleka posledný, si pripravte niekoľko trikov a svoje okuliare ošetrite tak, ako si to zaslúžia.

Ako odstrániť škrabance

Ak ju nevlastníte, tak si ju prinajmenšom zaobstarajte. Handrička alebo vata na striebro či meď dokáže pri kvalitných okuliaroch urobiť zázraky. Môžete použiť aj kvapôčku odlakovača. Jemne, ideálne cez bavlnenú látku, pretrite sklíčko odlakovačom a potom ešte jemnejšie vatou alebo handričkou na striebro. Ak máte sklíčka naozaj kvalitné, škrabanec zmizne.

pexels.com

Použiť môžete aj zmes vody a sódy bikarbóny, konzistenciou by mala pripomínať smotanu. Pastu naneste mäkkou handričkou a nechajte 15 sekúnd pôsobiť. Potom dôkladne umyte, aby na sklíčku neostala žiadna pasta.

Zubnú pastu takisto môžete v jemnej vrstve naniesť na sklíčko a veľmi opatrne trieť handričkou sklíčko. Trite sklíčko asi minútu a potom pastu zmyte. Po škrabanci by nemala ostať ani stopa.

pexels.com

Nikdy nepochybujte o účinkoch vosku, nech ho použijete kdekoľvek! V prípade leštenia a ošetrenia okuliarov je ideálny vosk na auto. Čítate správne, vosk na auto dokáže sklíčka vyleštiť a zbaviť povrchových škrabancov jedna radosť. Jednoducho ho handričkou vtierajte na sklíčko až kým škrabanec nezmizne.

Prášok na zuby je dobrým riešením, ak viete ako s ním zaobchádzať. Nakoľko väčšina práškov je ostrých, musíte dbať na to, aby ste si zaobstarali úplnú múčku. Iba takýto prášok používajte. Či je dostatočne jemný zistíte jednoducho. Potrite si ním vaše vlastné líca a okamžite budete vedieť, či vás niečo škrabká alebo nie.

pexels.com

Nezabúdajte pritom ale aj na fakt, že týmito spôsobmi odstránite len povrchové škrabance. Na tie hlbšie vám už nepomôže nič. Iba ak výmena sklíčok za nové.

Pri ošetrovaní vašich sklíčok dbajte hlavne na jemnosť a nezabúdajte, že do slnečných okuliarov sa oplatí investovať. Nikdy ich preto nekupujte na ulici, v stánkoch či v pofidérnych módnych obchodoch, kde výrobca ani netuší, čo je to kvalitný filter.

Vyskúšate? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj:  Toto je perfektný trik, ako pripraviť plnené kapustové listy už za pár minút! Ďakujem tomu, kto dostal tento perfektný nápad

zdroj: babskeveci.sk (M), takprosto.cc

Viac skvelých návodov nájdete TU.


Komentáre

komentárov