Na pohrebe nechcela žiadne kvety. Učiteľka požiadala svojich žiakov aby na poslednú rozlúčku s ňou, doniesli ruksaky naplnené týmito vecami

Lucia Mužlová Ešte viac

Väčšinu sa pohreb nezaobíde bez obrovského množstva kvetín a vencov, ktoré po pár týždňoch skončia v kontajneri. Napriek tomu to robíme radi. Chceme si uctiť pamiatku milovaného človeka, ktorý už nie je medzi nami. Tammy Waddell, 58-ročná učiteľka z Georgie vedela, že už jej neostáva veľa času. Preto vyslovila posledné želanie. Chcela, aby ľudia nenosili na jej pohreb kvety. Miesto toho si vyžiadala batohy plné školských potrieb.

Tammy bola obľúbenou učiteľkou na viacerých školách v oblasti School Forsyth County. Zamerala sa na špeciálnu pedagogiku a počas 30-ročnej praxe pozitívne ovplyvnila život stovkám deťom. Tie ju mali radi a Tammy právom dostala ocenenie Učiteľ roka.

Keď však vážne ochorela, rozhodla sa pomôcť poslednýkrát. Urobila gesto, ktorým príjemne prekvapila okolie.

Myslela až do konca na ostatných

Táto sympatická učiteľka poprosila ľudí, aby jej na pohreb nenosili kvety. Požiadala ich, aby miesto kvetov priniesli batohy naplnené školskými potrebami, ktoré poputujú k deťom z chudobnejších pomerov. Podľa slov miestnych toto posledné želanie plne vystihuje filozofiu Tammynho života. Celý život pomáhala druhým. Preto i jej vlastný pohreb nemohol byť výnimkou.

“Tí, ktorí Tammy poznali osobne, vedeli, že to bola nesebecká, obetavá žena, ktorá sa vyznačovala bezpodmienečnou láskou. Počas života získala množstvo ocenení, no ani jedno z nich nedokáže úplne vyjadriť vďaku od študentov, ktorých počas troch desaťročí učila,” stálo v jej nekrológu.

Jeden bratranec študenta, ktorý sa zúčastnil na netradičnom pohrebe, zdieľal fotografiu s batohmi na Twitteri. Tá sa ihneď stala virálnou a ľudia z celého sveta tak vzdávali hold výnimočnej učiteľke. Tušila, že z kvetov už sama nebude mať žiadny úžitok. Ale pomôcky, ktoré sa na druhý deň doručili organizácii Project Connect, pomôžu mnohým deťom. A viesť deti k pomoci druhým je to, čo by ich mal učiť každý učiteľ.

Nápad s ruksakmi je na prvý pohľad banálny, no chytil za srdce mnohých ľudí. Je dôkazom toho, že keď sa chce, vždy sa dá nájsť spôsob, ako urobiť dobrý skutok.

goodnewsnetwork.org
0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: