Na pracie prostriedky som vždy míňala veľa peňazí. Teraz už viem, že na efektívne pranie mi postačia aj 4 produkty, ktoré nájdem v kuchyni


Pranie. Každá z nás ho absolvuje aspoň raz za týždeň. Vedeli ste však, že pri praní môžete nechtiac urobiť chyby, pri ktorých sa životnosť oblečenia môže skrátiť? Práve preto sme sa rozhodli vám spísať najčastejšie chyby, ktoré sa môžu vyskytnúť pri praní.

Nesprávne triedenie. Okrem farby oblečenia je dôležité dbať aj na samotný druh tkaniny. Flisové oblečenie by sa malo prať samostatne a uteráky nie je dobré prať s oblečením zo syntetických vlákien.

Nesprávne odstraňovanie škvŕn. Ak často používate prostriedky na odstraňovanie škvŕn, môže sa stať, že na oblečení vzniknú diery. Pri používaní takýchto prostriedkov by ste mali postupovať opatrne. Najlepší spôsob, ako šetriť vaše oblečenie, je položiť bielu látku cez škvrnu a tak použiť prostriedok.

pr1
brightside.me

Použitie príliš veľa pracieho prostriedku. To môže mať za následok príliš veľa peny, čo môže zhromažďovať nečistoty v záhyboch oblečenia.

pr2
brightside.me

Zipsy. Aj na takúto maličkosť treba brať ohľad pri praní. Zipsy by mali byť poriadne zazipsované, inak by sa mohlo stať, že vám zničia oblečenie.

Gombíky. Mali by ste si pamätať, že pred praním treba rozopínať košele. Inak sa gombíky môžu uvoľniť a oblečenie bude vyzerať neupravene.

Príliš veľa bielidla. Tkaniny sa tak rýchlejšie ničia, čo je dôvod, prečo by ste sa mali radšej skúsiť bielizeň vyvariť. Môžete to urobiť tak, že do veľkého hrnca s vodou pridáte po dvoch kvapkách citrónovej šťavy.

pr3
brightside.me

Pranie plaviek v práčke. Plavky a plavecké oblečenie z elastanu by sa nikdy nemalo prať v práčke. Najideálnejšie je namočiť och do studenej vody a ručne preprať.

„Oddych“ pre práčku. Niektoré ženy dávajú prednosť takejto verzii prania, pretože sa domnievajú, že niekoľko pracích cyklov za sebou môže viesť k poruche. Avšak to je chybné. Použitie práčky bez prestávky znižuje spotrebu elektrickej energie v dôsledku využívania tepla, ktoré zostalo po predchádzajúcom cykle.

pr4
brightside.me

Nesprávne pranie vankúšov. Je veľmi dôležité preprať vankúše pomocou kompletného programu pretože sa môže stať, že vo vnútri sa nahromadí nadbytočná pena.

Zmäkčovadlá na uteráky. Tieto chemické látky znižujú absorpčnú schopnosť textílií, takže je odporúčané ich radšej nepoužívať na uteráky.

pr5
brightside.me

Veľké množstvo bielizne. Pranie veľkého množstva bielizne môže viesť k zničeniu práčky.

Pranie kabátov. Aby ste zabránili deformácii kabátov, vložte do práčky pri praní 3 tenisové loptičky. Tie vám zároveň pomôžu zbaviť sa peny.

pr6
brightside.me

Drahé pracie prostriedky. Obchodné siete dnes ponúkajú veľké množstvo rôznych druhov pracích prostriedkov. Vedeli ste však, že doma nájdete všetky prostriedky, ktoré potrebujete? Soľ vám pomôže vybieliť oblečenie a sóda bikarbóna zbaví vaše oblečenie škvŕn, mydlo poslúži ako prací prostriedok a citrón dodá vášmu oblečeniu jemnosť a vôňu.

pr7
brightside.me

Starostlivosť o práčku. Je veľmi dôležité starať sa nielen o čistotu oblečenia, ale aj o čistotu samotnej práčky, ktorá za nás urobí veľký kus práce. Po praní je dôležité nechať dvierka otvorené, aby sa práčka úplne vysušila. Raz za rok sa tiež odporúča spustiť čistiaci cyklus s teplou vodou a octom. Týmto procesom môžete predísť nežiaducemu pokazeniu práčky.

Pozri aj: Moje záclony boli vždy zažltnuté, zaprášené a bez lesku. Potom som objavila tento skvelý trik a dnes sú žiarivo biele, bez prachu a dlho voňavé

zdroj: babskeveci.sk (Bianka), brightside.me

Viac skvelých návodov nájdete TU.


Komentáre

komentárov