Na prste som mala bolestivý pľuzgier od popálenia. Aby som sa ho účinne zbavila, siahla som po tejto rade od mojej babičky, ktorá vždy funguje!


Aj skúseným gazdinám v domácnosti sa neraz stane, že sa popália pri varení, obaria vriacou vodou či pri žehlení sa nechtiac dotknú rozhorúčenej žehličky. Nikdy neviete, kedy príde tá nestrážená chvíľa a bolesti je zrazu toľko, že dva dni nemôžete nič manuálne robiť. Naše staré mamy však na to mali vynikajúci trik.

pluzgieregesi-fb-800x811.jpg.1200x630_q85_crop-center_upscale
tudnodkell.info

Osvedčená pomoc sa v domácnosti a v záležitostiach s ňou spojenými vždy zíde. Bolestivé popáleniny potrápia naše ruky na dlhší čas. A čo potrebuje žena a matka viac než svoje ruky? Dômyselná metóda našich babičiek vám pri najbližšej nehode zaručene pomôže a uľahčí aj ďalšie dni.

Mastný fľak

pluzgier28097f56e7d6bf31a52d5e8f601db108
enki-village.com

Naši predkovia kedysi popáleniny riešili skutočne po domácky. Po prvotnom šoku z boľačky si okamžite utekali na popálenú ranu natrieť obyčajnú bravčovú masť. Aby bol účinok ešte silnejší, na masť si priložili ešte rýchlo nakrájaný surový zemiak. Táto metóda zabránila vzniku bolestivých pľuzgierikov.

pluzgiermaris-piper
potato.ie

Bez milosti zapchať!

Druhou fintou, ktorú používali naše staré mamy, bolo použitie múky. Pýtate sa ako? Celkom jednoducho. Tesne po popálení, keď bola koža ešte vlhká, posypali boľavé miesto trochou obyčajnej múky. Múka zablokovala prísun vzduchu a častíc prachu do rany, v ktorej by sa bez toho spravili pľuzgiere. Okrem toho, toto bol vraj najrýchlejší spôsob, ako zranenia nielen zmierniť, ale aj celkom odstrániť.

pluzgier14452
mondodelgusto.it

Cibuľou na bolesť

Ak nemáte nič iné po ruke, staré prírodné lekárničky odkazujú aj na zázračné účinky cibule. S tou však opatrne, prikladať by ste ju mali len zľahka, inak si môžete kožu ešte viac spáliť. A v žiadnom prípade ju o kožu netrite! Cibuľa by vám okrem zmiernenia popáleniny mala na chvíľu utíšiť aj počiatočnú silnú bolesť.

pluzgier3182
millernurseries.com

Liečba alkoholom

Ak ste sa však už ocitli v ťažkostiach a spravili sa vám nepríjemné a najmä bolestivé pľuzgiere, namočte si handričku alebo vreckovku do obyčajného čistého alkoholu. Kožu si síce vysušíte, no rana bude pravidelne dezinfikovaná a nezačne vám mokvať.

pluzgierimages
justaboutskin.com

zdroj: babskeveci.sk (Monika), tudnodkell.info


Komentáre

komentárov