Na prvý pohľad ich nebudete vedieť rozoznať, potom príde šok. Neuveríte, v čom sú výnimočné tieto dvojičky

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: Profimedia

Štvorročné dvojčatá sú na nerozoznanie, no napriek tomu to nie sú typické dvojčatá. Tieto dievčatá majú jednu zaujímavú vlastnosť.

Počuli ste už niekedy o zrkadlových dvojčatách? Leah a Erin Sullivan zo škótskeho Invernessu sú podľa svojej matky Zoe ako dve strany jednej mince. Podľa portálu Daily Mail sa dievčatá na seba skutočne podobajú a sú na nerozoznanie. No zatiaľ, čo Leah si vlasy rozdeľuje na ľavú stranu, Erin zase na pravú. Obe uprednostňujú opačné ruky pri hádzaní alebo pri písaní.

Každá spí na inej strane

Obe dokonca spia v rovnakej polohe, no každá na inej strane. Sú to zrkadlové dvojičky, čo je málo známy fenomén, ktorý znamená, že identickí súrodenci majú asymetrický vzhľad, spôsob pohybu alebo interakcie či dokonca povahy. Predpokladá sa, že tento jav postihuje až štvrtinu identických dvojčiat a Zoe zistila, že sa to týka aj jej dcér, len minulý rok.

Rozoznajú ich len vďaka tomuto

Pokiaľ nie sú inak učesané, je skutočne ťažké ich od seba odlíšiť. Dokonca im vlasy rastú do rozdielnych strán, opačne sa im krútia. “Nezáležalo na tom, čo som urobila, napríklad ich rozdelila uprostred alebo na druhú stranu. A je to jediný spôsob, ako ich od seba rozlíšiť,” povedala. Vtedy si uvedomila, že sú to zrkadlové dvojčatá. Odvtedy si všímali, že dievčatá robia veci naopak. Na fotografiách Leah zvyčajne stojí vľavo, Erin pravo a kráčajú opačnými dominantnými nohami.

Dokonca majú rozdielne typy osobnosti. Erin je veľmi vyrovnaná a pokojná, Leah je zase drzá a veľmi veselá, má osobitý zmysel pre humor a Erin jej často nerozumie.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: