Na prvý pohľad nákladné auto, no zvnútra luxusné bývanie. Mladý pár investoval 22-tisíc eur do prerábky, ale stálo to za to

Gabriela Kinčoková Bývanie

Všetci vieme ako to dnes bohužiaľ chodí. Peňazí nie je veľa a mnoho z nás si odriekne aj párhodinové posedenie s priateľmi niekde na dobrej káve. Ľudia sa snažia šetriť aby im ostalo na jedlo a základné potreby. Len málo ľudí si môže dovoliť postaviť dom za vlastné peniaze bez hypotéky. Mladí britský pár sa však rozhodol zrenovovať starú dodávku a zhotoviť tak pojazdný dom- stálo ich to len 22- tisíc eur.

Martin Hill a Ilona Stewart sami hovoria, že chodiť na 5 tonovej prerobenej dodávke po svete ich vyjde oveľa lacnejšie, než prenajímať si drahé hotely. Martin a Ilona sa stretli vo Francúzskych Alpách. Nemali v pláne tam však ostať a dávajú prednosť životu na cestách so svojím priateľom „Hovisom“. Tak pomenovali svoju dodávku.

Dodávku používajú najmä vtedy keď chodia v zime na niekoľko týždňové dovolenky do hôr snowboardovať. Martin sa však rozhodol, že predá svoj byť a bar v Nottinghame a svoj jedinečný nový domov prerobia tak, aby v ňom mohli bývať celoročne. K svojej vysnívanej dodávke sa dostali cez eBay kde ju kúpili za cca 4000 eur.  Martin sa postaral o celkovú renováciu dodávky, zatiaľ čo Ilona, ktorá pracuje ako šéfkuchárka v Škótsku dozerala na interiér.

„Kúpili sme tento kamión v máji tohto roku a strávili sme štyri mesiace kompletnou prerábkou. Sme skutočne šťastní, že nemusíme pracovať a že sme všetko urobili sami.“ povedal Martin. Po zdieľaní fotiek na facebooku sa našlo mnoho ľudí, ktorí obdivujú odhodlanie a snahu týchto dvoch mladých ľudí. 

Ako môžete na fotografiách vidieť v ich „domčeku“ naozaj nič nechýba. Majú plnohodnotnú kúpeľňu, spálňu a aj kuchyňu. V obývačke nechýba krásny šedý gauč, v kuchyni rúra či pracovná doska. Vedľa spálne sa nachádzajú skrine. Je to naozaj krásny dom na kolesách.

Mladý pár sa rozhodol kúpiť si starý nákladný automobil DAF, ktorý si prerobili na svoje bývanie snov

foto: facebook.com

Kúpili ho na ebay iba za 4000 eur

foto: facebook.com

Jeho interiér premenili na útulný domov

foto: facebook.com

Môžu s ním cestovať po celom svete

foto: facebook.com

 

Dokonca má aj malé poschodie

foto: facebook.com

Celá táto neuveriteľná premena trvala iba štyri mesiace

foto: facebook.com

Na celej prestavbe pracovali sami

foto: facebook.com

Všetky priestory sú od seba oddelené

foto: facebook.com

A nechýbajú ani štýlové detaily

Foto: facebook.com

Nechýba ani luxusná spálňa

foto: facebook.com

V tomto dome na kolesách sa pár nemusí o nič obmedzovať

foto: facebook.com

Iona sa postarala o zariadenie interiéru

foto: facebook.com
foto: facebook.com
foto: facebook.com

Na prvý pohľad toto luxusné obydlie vyzerá ako obyčajné nákladné auto

foto: facebook.com
foto: facebook.com

Iona a Martin sú v súčasnosti vo Francúzsku a užívajú si unikátny pohľad na hory

foto: facebook.com

Pozri aj: Titulná fotografia, ktorá pobúrila celý svet. Všimnete si, čo na nej nehrá?

Gabika,boredpanda.com,

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: