Na Slovensko prichádza ďalšia vlna sneženia. Pozrite si, či sa to týka aj vášho okresu

Kristína Hagarová Ešte viac

FOTO TASR - Pavol Zachar

Dnešným dňom je tu december a s ním spojené nielen blížiace sa Vianoce, ale aj fakt, že mnohí z nás priam túžobne očakávajú sneženie.

Kým niektoré okresy sa dočkali snehovej nádielky už počas víkendu, mnohé na vločky ešte len čakajú. Portál Imeteo najnovšie informoval o tom, kedy dorazí na Slovensko ďalšia vlna sneženia. Počas víkendu sa regióny severného a východného Slovenska zobudili do bieleho rána, v týchto oblastiach napadlo od 1 až do 10 centimetrov snehu, ktorý sa však aktuálne topí. Aj keď prvý sneh dorazil už aj do nížin, obyvatelia západného a stredného Slovenska si väčšinou museli ešte počkať.

Foto: TASR Michal Svítok

Sneženie aj v Bratislave

Ako sa zdá, nebudú čakať dlho. V priebehu týždňa počasie začne ovplyvňovať teplý front, ktorý prinesie na naše územie zrážky, ktoré budú spočiatku snehové. Snežiť bude aj v Bratislave, no veľa snehu nenapadne. Teplý front so sebou začne prinášať aj teplejší vzduch, ktorý sa bude nad našu oblasť dostávať od juhu. Počas štvrtku by mali na väčšinu nášho územia doraziť snehové zrážky, následne však príde teplý vzduch a hranica sneženia sa posunie.

Veľa snehu sa však očakáva na východe Rakúska, v Slovinsku alebo v Chorvátsku. U nás však bohatú snehovú nádielku čakať nebudeme. Sneženie teda príde, no poriadna snehová pokrývka zatiaľ nie.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk
0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: