Na Slovensko prichádza nový módny gigant. Predajňu by mal otvoriť v tomto nákupnom centre v Bratislave

Kristína Hagarová Ešte viac

Kolforn (Wikimedia) [CC BY-SA 4.0], via Wikimedia Commons

Na Slovensko prichádza nový módny gigant. Primark je mnohým ľuďom známy hlavne zo zahraničia. V tomto reťazci si môžete kúpiť oblečenie za veľmi nízke ceny, preto je veľmi populárny.

O správe informoval portál Finweb.hnonline, ktorému to potvrdil samotný Primark. Správa o tom, že tento módny gigant sa chystá expandovať do Bratislavy sa objavila už pred rokmi, avšak vtedy sa vyskytlo hneď niekoľko problémov a síce nedostatok kvalifikovaných pracovníkov a taktiež aj priestory.

Primark bude v roku 2022

To by sa podľa Denníka N malo vyriešiť rozšírenou časťou nákupnej zóny v centra Eurovea v Bratislave. Podľa denníka už spoločnosť podpísala zmluvu s prevádzkovateľom nákupného centra. Reálne by to malo byť v roku 2022. Primark je írsky obchod s oblečením, kozmetikou, ale v súčasnosti aj s rôznymi doplnkami do domácnosti, ktorý sa nachádza v Belgicku, Rakúsku, Spojenom kráľovstve, Írsku, Nemecku, USA, ale aj Španielsku a ďalších. V Írsku, kde táto spoločnosť sídli, je známy aj ako Penneys. Populárny je hlavne kvôli ponúkanému množstvu módneho tovaru a nízkym cenám.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Primark (@primark),

Novinku potvrdila aj Eurovea

Informáciu potvrdilo aj nákupné centrum Eurovea. „Rozhodnutie módnej značky Primark znamená pre nás veľký  úspech a zároveň je to aj významný míľnik pre celý projekt rozšírenia. Som veľmi rád, že si pre vstup na slovenský trh vybral Primark práve náš rozrastajúci sa komplex. Je to prejav dôvery v náš projekt,“ povedal Peter Korbačka, majiteľ nákupného centra Eurovea. Nové nákupné priestory v Eurovea sú takmer z troch štvrtín obsadené. Hlavnou stratégiou pri obsadzovaní extenzie bolo umiestnenie dobre fungujúcich a stabilných značiek. Zároveň bolo dôležité priniesť úplne nové, výnimočné koncepty, ktoré oživia existujúcu ponuku a na Slovensku ešte nie sú.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Primark (@primark),

Slováci už nemusia ísť do Viedne

„Primark dlhšie hľadal vhodné priestory pre svoju obchodnú prevádzku na Slovensku a sme radi, že náš prvý obchod otvoríme v tomto etablovanom, modernom nákupnom centre. Eurovea je pre Bratislavčanov dôležitou nákupnou aj spoločenskou destináciou a tešíme sa, že už čoskoro ponúkne zákazníkom aj našu úžasnú módu,“ dodáva Jose Luis Martinez de Larramendi, maloobchodný riaditeľ Primarku pre USA a región strednej a východnej Európy.

V súčasnej dobe zažívajú podobné módne domy veľkú vlnku kritiky hlavne kvôli fast-fashion, teda rýchlej móde a faktu, že odevný priemysel je jeden z najväčších znečisťovateľov planéty. Čo si o tom myslíte vy? Tešíte sa na príchod módneho giganta na Slovensko?

3
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: