Na Slovensko prichádza výrazné ochladenie. Teploty klesnú o 10 °C

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: unsplash

Ako uvádza portál imeteo, slnečné a teplé počasie sa dnešným dňom končí. Prichádza výrazné ochladenie, ktoré na hory prinesie aj sneh. Studený vzduch prenikne do veľkej časti strednej aj východnej Európy.

Chladná noc nás čaká hlavne z utorka na stredu. Teploty klesnú na viacerých miestach k bodu mrazu. Najnižšie teploty očakávame na Kysuciach, Orave, Liptove a na Spiši. Práve zajtra by sa mal studený vzduch prejaviť najviac a teploty poklesnú o ďalších 5 °C. Maximá by mali na našom území dosiahnuť +10 až +18 °C.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Autumn Fantasies 🦊🌾🍁🎃 (@thecozydays),

Pozor na vietor

Ešte viac poklesnú teploty zo stredy na štvrtok, kedy denné minimá dosiahnu od 0 do +5 °C, teplejšie bude len na juhozápade. Ochladenie bude trvať až do víkendu a v závere týždňa sa od západe nad naše územie nahrnie tlaková výš, kedy začne prúdiť teplejší vzduch od juhu. Ako uvádza TASR, na horách severného a stredného Slovenska môže v najbližších dňoch fúkať silný vietor. Upozorňuje na to Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý vydal na utorok (17. 9.) a stredu (18 .9.) výstrahu 1. stupňa pre Žilinský, Prešovský a Banskobystrický kraj.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa 𝚅 𝙴 𝚁 𝙾 𝙽 𝙸 𝙺 𝙰 (@varadiveronikaa),

Nepreceňte počasie

Vietor na horách tu môže miestam dosiahnuť v priemere 70 až 85 kilometrov za hodinu a krátkodobo v nárazoch 110 až 135 kilometrov za hodinu. Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, no podľa meteorológov predstavuje na horách potenciálne nebezpečenstvo najmä pre pešiu turistiku a horolezectvo. Rýchlosť vetra môže miestami v nárazoch dosiahnuť rýchlosť 135 kilometrov za hodinu. „Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, no predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity, najmä pre pešiu turistiku a horolezectvo,“ dodali meteorológovia.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa edwincm (@dwin.c.m),

Určite teda počasie nepreceňte a pre istotu sa oblečte oveľa teplejšie.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: