Na Slovensku končí ďalšia známa značka. V tomto obchode si už nenakúpite

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: unsplash

Koronavírus nepríjemne zasiahol takmer každého z nás. Mnohé firmy majú problémy s tým, aby sa udržali na žive, prepúšťajú zamestnancov a robia všetko preto, aby prežili.

Finančná kríza je niečo, čo v súčasnej dobe ovplyvnil vo veľkej miere práve koronavírus. Ten spôsobil okrem iného aj koniec ďalšieho známeho obchodu na Slovensku, francúzskej značky Camaieu. Informoval o tom portál Finweb. Portál ďalej uviedol, že značka mala vážne problémy už od vypuknutia krízy. Preto sa začala sťahovať z viacerých trhov, na ktorých pôsobí.

Foto: unsplash

Problémy už pred koronavírusom

Zakladateľ konceptu Jean Pierre otvoril prvý butik s touto módou v roku 1984, kedy sieť expandovala do šiestich krajín. Na Slovensku má 12 pobočiek. Táto značka bola známa oblečením, ktoré je veľmi jemné, elegantné a ženské a u Sloveniek mala celkom úspech aj vďaka pomerne slušnej cenovej dostupnosti.

Odchod aj z Čiech

Portál Index.sme uvádza, že značka mala problémy už aj pred koronavírusom. Sieť však mala v minulosti rôzne finančné problémy, takže koronavírus bol už len tou pomyselnou bodkou, ktorá ukončila jej fungovanie. Postupne sa sťahuje z viacerých zahraničných trhov a čaká na nového majiteľa. Už v auguste pritom značka oznámila odchod aj od našich susedov.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: