Na speváčku Jennifer Lopez sa valí vlna kritiky. Na Instagram pridala takúto fotku a teraz čelí žalobe

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: Foto: archív TASR

Jennifer má veľmi silnú fanúšikovskú základňu, ktorá ju podrží aj v ťažkých časoch. Niektorí sú však nespokojní s tým, ako sa speváčka zachovala v posledných dňoch. Na súde pristála žaloba a pred svadbou má teda latinsko-americká kráska čo robiť.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on

Spoločnosť Splash News and Picture Agency žaluje speváčku Jennifer Lopez za to, že na svoj Instagram uverejnila fotografiu, ktorá práve patrila spoločnosti a vyfotografoval ju zamestnanec. Prípad sa odohral ešte v roku 2017, informoval o ňom portál Independent, teraz má speváčka zaplatiť 150-tisíc dolárov. Na fotografii sa má držať za ruky so svojim snúbencom, vtedy ešte priateľom, Alexom Rodriguezom. Podľa súdnych dokumentov je majiteľom fotky obrázková agentúra a nie speváčka, preto má daná spoločnosť všetky práva k fotografii, napriek tomu, že sú na nej známe osoby, ktoré fotku zdieľali.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on

Speváčka licenciu a povolenie k fotografii nikdy nedostala a preto ju použila nelegálne a bez súhlasu. Či to bola sama speváčka alebo niekto, kto spravuje jej sociálne siete, je jasné, že fotografiu nemali uverejňovať bez povolenia. Okrem pokuty žiadajú, aby speváčka dostala zákaz uverejňovať v budúcnosti fotografie tejto spoločnosti.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gigi Hadid (@gigihadid) on

Podobný prípad sa odohral aj modelke Gigi Hadid, ktorá taktiež porušila autorské práva. Nuž, aj celebrity sú len ľudia, ktorí by mali dodržiavať zákony a za to, že ich mená sú známe, nemali by byť zvýhodňovaní. čo si o celej kauze myslíte vy? Mala by speváčka zaplatiť pokutu a byť v tomto prípade na strane, ktorá spor prehrá?

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: