Na strúhadle nastrúhala mydlo a zmiešala ho s olejom. To, čo vzniklo, sa skvele hodí ako darček na Vianoce


Radi vyrábate alebo majstrujete? Potom tu máme opäť niečo nové pre všetky kreatívne žienky – výrobu domáceho voňavého mydla. Máte už darček pre starú mamu, mamku či tetu? Ak nie, toto by mohlo byť ono. Zapojte fantáziu, šikovné ručičky a ide sa na to.

mydlo1
la.lv

Budete potrebovať:

100 gramov detského mydla (alebo obyčajného)

250 ml bylinkového odvaru z obľúbenej bylinky (napr. levanduľa, kamilka)

1 lyžička olivového oleja

1 lyžička ricínového oleja

1 lyžička medu

5 kvapiek éterického oleja (mätový, levanduľový)

Postup:

mydlo3
honestlywtf.com

Pripravíme si misku a strúhadlo na syr. Mydlo najskôr nastrúhame nadrobno na strúhadle do misky. Pridáme olivový a ricínový olej. Misku si dáme nad hrniec s vriacou vodou na sporáku a postupne rozpúšťame.

mydlo2
crafthubs.com

Primiešame med a pokojne aj rozdrvené sušené bylinky (mätu). ďalej pridáme esenciálny olej. Všetko dobre premiešame a odstavíme zo sporáku. Mydlo dáme do plastových kelímkov alebo ho necháme stuhnúť napríklad v silikónovej forme na muffiny.

mydlo4
everythingetsy.com

Tip: Ak chcete, aby bolo mydlo zafarbené, nepotrebujete žiadne potravinové farbivá. Úplne vám postačia aj farbivá ako mlieko (béžová), mrkva/tekvica (oranžová), kari/kamilka (žltá), cvikla (červeno-ružová), škorica/kakao/káva (hnedá), špenát/uhorka (zelená). Fantázii sa medze nekladú. Veľa šťastia pri výrobe.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), motherearthliving.com

Viac skvelých návodov nájdete TU.


Komentáre

komentárov