Na svojej záhrade mali rozpadajúcu sa búdu, ktorá rokmi chátrala. Rozhodli sa ju prerobiť a teraz je pýchou celej záhrady!


Často obdivujeme krásne kvetinové záhrady, dokonale zastrihnuté trávniky a veľké bazény, do ktorých by sme okamžite skočili. Kto by nechcel vedľa svojho domu takúto dokonalú idylku? Ak ešte stále premýšľate či sa pustiť alebo nepustiť do rekonštrukcie vašej záhrady alebo dvora, po zhliadnutí tejto inšpirácie už určite nebudete viac váhať. Pozrite sa, ako sa stará búda na dvore premenila na čarovné miesto.

buda1
Imgur/mysacrificee

Jeden muž spolu so svojím otcom pracovali na projekte „rybník“, ktorý postavili vo svojej záhrade približne pred rokom. Všetko bolo perfektné, až na búdu, ktorá vedľa rybníka chátrala. Vyzerala tam ako päsť na oko. Konštrukcia už bola naozaj stará, a preto sa rozhodli, že k rybníku pridajú ešte jednu extra prerábku navyše. Budova samotná bola v zlom stave, no našťastie ju nemuseli celú zrútiť. Stačilo dať hlavy dohromady a jednoduchý dvor sa razom premenil na oázu relaxu, kde by si vedel oddýchnuť snáď každý.

buda2
Imgur/mysacrificee

Nastal čas, aby prístrešok znovu „ožil“. Dvaja šikovní muži sa rozhodli, že tomu pomôžu.

buda3
Imgur/mysacrificee

Pri práci používali typické „mužské zbrane“, ako sú: brúska s rezným kotúčom, kladivo, páčidlo, drôtené pletivá a podobne. Po pár dňoch sa ťažká práca odzrkadlila aj na ich rukách.

buda4
Imgur/mysacrificee

Keďže vedeli, že miesta na sedenie nie je nikdy dosť, začali stavať pergolu, prístrešok, kde bude dostatok miesta pre všetkých členov rodiny a priateľov.

buda5
Imgur/mysacrificee

Po umiestnení malého oplotenia sa pustili do štruktúry mimo chatku. Tieto práce šli pomerne rýchlo.

buda6
Imgur/mysacrificee

Na odvoz odpadu používali túto dodávku.

buda13
Imgur/mysacrificee

Ďalej sa rozhodli postaviť zábradlie aj na opačnej strane terasy.

buda7
Imgur/mysacrificee

V dome svojho priateľa našli starý okenný rám. Rozhodli sa preto do chatky urobiť otvor a umiestniť tam rám. Konečne viac prirodzeného denného svetla.

buda14
Imgur/mysacrificee

Už stačilo len okno zaskliť a vyčistiť. Investícia – nula, výsledok – úžasný.

buda15
Imgur/mysacrificee

Kúpili obklad a rezivo v krásnych tmavších tónoch, ktoré použili na vonkajšie steny. Chceli, aby bola chatka trochu tmavšia ako pôvodne.

buda8
Imgur/mysacrificee

Takto začalo obkladanie.

buda9
Imgur/mysacrificee

Takto to pokračovalo.

buda10
Imgur/mysacrificee

A takto vyzerá chatka, keď je obkladanie hotové.

buda16
Imgur/mysacrificee

Práca začala ísť akosi jednoduchšie, keď zistili, že sa im v ich projekte darí. Keďže im ostali nejaké tie drevené trámy navyše a nechceli, aby skončili niekde v odpade, rozhodli sa ešte urobiť krásny drevený vodopád. Rozhodne to vyzerá skvele.

buda11
Imgur/mysacrificee

Výsledok je naozaj úžasný a kým niečo sami nevyrobíte, nikdy nepocítite ten skvelý pocit z vlastnej práce a radosť z dokončeného projektu. Možno sa nemusíte hneď pustiť do niečoho veľmi náročného. Stačí keď začnete malými krokmi. Toto je príklad krásnej premeny a hlavne spolupráce otca so synom. Vedeli by ste si predstaviť, že sa aj vy pustíte do takejto premeny?

buda12
Imgur/mysacrificee

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), littlethings.com

Viac krásnych inšpirácií nájdete TU.


Komentáre

komentárov