Na tvár som si dala domácu výživnú masku a kúsky papierovej vreckovky a moja pleť bola napnutá a pružná. Hneď to chceli vyskúšať aj všetky moje kamarátky!


Našu pleť si musíme neustále udržiavať a ak chceme, aby ostala krásna, napnutá a zachovala si mladistvý vzhľad je potrebné jej občas dopriať výživu aj vo forme pleťovej masky. Tých je dnes neúrekom, no na prípravu tejto budete potrebovať iba slepačie vajíčka. Táto obyčajná surovina v sebe skrýva neobyčajné účinky a je tým pravým, čo si pokožka tváre, bez ohľadu na náš vek vyžaduje. 

maska
homemademasks.net

V dnešnej dobe môžeme na pultoch predajní nájsť produkty od výmyslu sveta. Niekedy však ani tie najdrahšie prípravky zakúpené v obchode nezaručujú účinnosť, ktorú nám sľubujú. Nemíňajte zbytočne peniaze za kozmetické prípravky a masky, ktorých obsahom si nemôžete byť isté. Kozmetické preparáty plné chémie už neraz spôsobili nepríjemné kožné reakcie. Obráťte sa na silu prírody, ktorú poznali už naše staré mamy a odhaľte  v nej ukryté tajomstvo krásnej pleti.

Ak sa vám zdá, že jedna surovina je na prípravu účinnej pleťovej masky akosi málo, vedzte, že vajcia obsahujú všetky potrebné látky. Proteín, ktorý sa v nich nachádza má schopnosť očistiť a zároveň krásne vypnúť pleť. Vaječné žĺtky sú výborným zdrojom dôležitej látky zvanej lecitín. Ten úžasne vyživuje pokožku a zároveň jej dodáva potrebnú hydratáciu. Vajcia ďalej obsahujú vitamíny A, B a D, ktoré sa podpíšu za mladistvý vzhľad kože. Všetky tieto blahodárne účinky ukrývajúce sa vo vajíčkach sú dostatočným dôvodom na to, aby ste si túto pleťovú masku vyskúšali i vy. Rozhodne nebudete mať čo ľutovať.

Budeme potrebovať:

1 vajce

papierové obrúsky

jemný široký štetec

vidličku

2 menšie misky

Ako pripraviť masku:

Najprv si oddelíme žĺtok od bielka a následne ich umiestnime do dvoch samostatných misiek. Bielok vidličkou poriadne vyšľaháme.

maska 1
sovkusom.ru

Potom si na umytú a vyčistenú tvár začneme štetcom nanášať mierne spenený bielok. Keď si bielok nanesieme na celú tvárovú časť (vyhneme sa oblasti očí a pier), na pleť si priložíme jemné papierové obrúsky, ktoré sme si predtým natrhali na menšie kúsky. Papierové obrúsky (alebo kuchynské utierky) poriadne popritláčame. Bielok bude postupne uschýnať.

maska 2
sovkusom.ru

Po 20 až 30 minútach by mala celá maska poriadne vyschnúť a stuhnúť. Prstami si pod bradou opatrne nadvihnite okraj masky a prudko ju vytiahnite smerom nahor. Tento ťah môže spôsobiť mierne nepríjemný pocit, no nie je sa čoho báť. Odstránenie odumretých čiastočiek kože (čo spôsobuje dané nepríjemné pocity) je nevyhnutnou súčasťou účinnej starostlivosti o pleť. Týmto spôsobom odstránime všetky papierové kúsky.

maska 3
sovkusom.ru

Teraz si rozšľaháme žĺtok a rovnakým spôsobom ho nanesieme na tvár. Ak nemáte prehnane mastnú pleť, pokojne môžete k žĺtku pridať zopár kvapiek olivového oleja. Po 10 minútach žĺtkovú vrstvu dôkladne umyte teplou vodou a tvár osušte.

Aj napriek tomu, že ste použili len jedinú surovinu, budete s výsledkom nadmieru spokojné. Odporučte tento recept aj svojim priateľkám, či blízkym a užívajte si mladistvý vzhľad sviežej pleti tak dlho, ako je to len možné.

zdroj: babskeveci.sk (Jana L), sovkusom.ru


Komentáre

komentárov