Do nádoby naliala farbu a začala ju nanášať na stenu, no nie až k stropu. Výsledok jej závidia všetci naokolo!

Mary Bývanie

Veľa z nás si myslí, že maľovanie stien vlastnoručne je veľmi nevďačná úloha. Je však veľa ľudí, ktorí si túto činnosť doslova vychutnávajú a robia ju s nadšením. Práve takíto ľudia nám neustále prinášajú nové trendy v oblasti farieb na stenách. Či už sú to optické klamy alebo magický zjav, všetky tieto nápady sa nám často zdajú priam neuveriteľné. 

farba 1
takprosto.cc

Jeden z týchto nápadov je aj ombré. Zmiešanie farieb tak, aby prechádzali z jedného odtieňa do druhého, nemusí dobre vyzerať iba na vlasoch či na papieri/kresbe. Dodá úžasný efekt aj vašim stenám v obývačke, v spálni, ba dokonca aj v kuchyni.

Na takéto farbenie budete potrebovať:

valček na maľovanie

tvrdú kefu

mäkkú kefu

lepiacu papierovú pásku

3 vedrá s rozličnými farbami

Ako na to?

V prvom kroku musíte zo steny odstrániť prach a nečistoty. Lepiacou papierovou páskou si oblepte miesta, kde nechcete aby sa dostala farba.

farba 2
youtube

Ako základný odtieň si zvoľte bielu farbu, ktorá bude zároveň skvelým podkladom pre ostatné farby, ktoré budete následne nanášať.

farba 3
youtube

Zmiešaním bielej farby a inej farby, napríklad modrej si namixujete presne taký odtieň, ktorý potrebujete.

farba 4
youtube

Stenu si musíte vizuálne rozdeliť na 4 časti tak, aby ste dosiahli jemný prechod farieb. V tomto prípade sa najtmavšia farba dáva na spodnú časť steny.

farba 5
youtube

Najťažšie na celom tomto farbení je vytvoriť dokonalé prechody. Nemusíte sa však báť, za pomoci maliarskeho valčeka je to naozaj hračka.

farba 6
youtube

Máme pre vás pripravené aj video, kde najlepšie môžete vidieť, ako sa celá premena vlastne začala a aký je konečný výsledok tohto netypického maľovania.

Inšpirácia

Pri maľovaní stien, či už pri klasickom alebo takomto type, si musíme byť vždy istí jednou vecou – akú farbu sme si zvolili. Prinášame vám ešte niekoľko typov pre inšpiráciu.

farba 7
takprosto.cc

Nežné prevedenie za pomoci ružových odtieňov sa hodí nielen do detskej izby.

farba 8
takprosto.cc

Nebo nemusí byť vždy len nad hlavou, čo poviete?

farba 9
takprosto.cc

Zelená je farba radosti a vitality, na stene v štýle ombré vyzerá priam neskutočne.

farba 10
takprosto.cc

Pre tých, ktorí sa neboja experimentovať, máme v ponuke aj ombré vo výraznejších živších farbách, ktoré ohúria každého, kto k vám príde na návštevu.

farba 11
takprosto.cc
farba 12
takprosto.cc

Dom je miesto, kde máme svoj kľud, súkromie, harmóniu, ale aj miesto pre ten najlepší a najkvalitnejší odpočinok. To všetko vieme najlepšie docieliť tým, ako je náš domov zariadený – samozrejme pri tom nezabúdame práve na farby. Ak radi skúšate nové veci, vyskúšajte si namaľovať steny práve v štýle ombré. Ten výsledok stojí naozaj za to.

zdroj: babskeveci.sk (Marianna), takprosto.cc

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: