Najdojímavejšie video aké ste kedy videli. 94-ročný vojnový hrdina, ktorý utiekol nacistom odprevadil vnučku k oltáru, potom zomrel

Lucia Horáková Ešte viac

Poľský vojnový hrdina dokončil poslednú misiu v živote, počas ktorej s láskou odprevadil svoju vnučku uličkou k oltáru, kde ju čakal dojatý ženích. I napriek tomu, že bol vážne chorý a pri chôdzi si pomáhal barlou, vnučkin svadobný deň bol i vďaka nemu výnimočný.

Bronislaw ‚Grom‘ Karwowski bol počas druhej svetovej vojny zadržaný nacistami, no podarilo sa mu uniknúť z centrálneho gestapa na severovýchode Poľska. Po úteku bol veterán opäť v roku 1948 zadržaný, kedy bol odsúdený na 10 rokov väzenia. Za svoje veľké úsilie bojovať za krajinu, bol nakoniec odmenený Rytierskym krížom rádu znovuzrodenia Poľska a ďalšími vyznamenaniami.

Hrdý, 94-ročný dedko si nemohol nechať ujsť veľký deň svojej vnučky a i napriek chorobám, ktoré ho trápili, ju s láskou odprevadil k oltáru. Nádherný okamih dojal nielen ženícha, ale aj všetkých svadobných hostí, ktorí so zatajeným dychom sledovali príchod nevesty.

Grom mal na sebe oblečenú svoju vojenskú uniformu s množstvom medailí, ktoré počas života získal.  Bola to zároveň jeho posledná misia, no mimoriadne dôležitá, ktorá krajšie mužov život ukončiť ani nemohla. Dedko dva dni po vnučkinej svadbe zomrel.

Pozri aj: Koniec divokých párty aj neviazaného sexu. 20+ fotografií, ktoré ukazujú ako veľmi sa zmení život ženy po narodení dieťaťa

Lucy, unilad.co.uk

0
Komentovať (0)