Nie sú to len pekní herci bez vzdelania. Toto je 15 celebrít, ktoré majú najvyššie IQ a študovali na prestížnych univerzitách

Banana Ešte viac

Sú krásni, úspešní, majú svoju hereckú či spevácku kariéru a k tomu všetkému sa ešte môžu popýšiť svojím intelektom. Dôkazom, že títo ľudia nie sú len atraktívnymi schránkami, ktoré svoj život zasvätili sláve je práve tento článok. Ktorá celebrity sa môže popýšiť najvyšším IQ a kto si urobil zo zbierania vysokoškolských titulov svoj koníček?

Edward Norton


Ešte pred začatím hereckej kariéry pracoval ako analytik pre podnikateľskú neziskovú organizáciu. Herec, ktorý bol nominovaný na dvoch Oscarov dokonca študoval históriu na slávnej univerzite Yale a neskôr sa presťahoval do japonskej Osaky, kde sa venoval bojovým umeniam, študoval aikido a naučil sa náročný japonský jazyk.

Jodie Foster


Známa herečka sa naučila čítať ešte pred tým, ako dovŕšila tri roky, takže bolo zrejmé, že je malým géniom. Hereckú kariéru začínala už ako malé dieťa vo francúzskom lýceu v Los Angeles, takže si veľmi skoro osvojila aj tento cudzí jazyk. Po úspešnom ukončení štúdia literatúry na univerzite Yale sa začala naplno venovať svojej hereckej kariére.

Brooke Shields


Svoju hereckú kariéru začala v čase, keď mala „prestávku“ v štúdiu francúzskej literatúry na Princetone. Aj keď veľmi zle znášala odlúčenie od domova, školu úspešne ukončila. Táto kráska, ktorá sa živila ako modelka i herečka rozhodne nie je len peknou prázdnou schránkou.

Alicia Keys


Držiteľka ceny Grammy a talentovaná speváčka robila rodičom radosť už od mala. Ako 7-ročná hrala na piano a následne navštevovala elitnú umeleckú školu na Manhattane, kde študovala jazz. Už v 14 písala vlastné texty k svojim piesňam a o 2 roky neskôr ukončila školu so samými Áčkami. Následne začala štúdium na Columbijskej univerzite, no kvôli začínajúcej a úspešnej speváckej kariére po krátkom čase musela opustiť školu.

Eva Longoria


Hoci mnohí ju poznajú len ako herečku, Eva Longoria je aj veľmi úspešná podnikateľka, ktorá má neustále rozbehnuté viaceré vydarené projekty. Svoj bakalársky titul získala na Texas A & M University v Kingsville a pomerne nedávno sa k štúdiu vrátila. V roku 2013 obhájila svoj magisterský titul na Californskej univerzite a je dôkazom, že ak sa chce, venovať štúdiu sa dá i popri hereckej kariére.

Geena Davis


Známa herečka svoj bakalársky titul získala na Bostonskej univerzite, no oveľa zaujímavejšia je jej hodnota IQ. Vďaka svojej inteligencii je členkou Mensy, organizácie, ktorá celosvetovo združuje ľudí s IQ nad 130, čo sú len 2% celosvetovej populácie. V roku 2006 získala čestný doktorát. Je hlavou inštitútu, ktorý sa zameriava na analýzu rodového zastúpenia v mediálnom priestore.

James Franco


Ako mladík svoje štúdium na univerzite ukončil predčasne. Po desiatich rokoch sa však známy herec vrátil a dokázal, že mu to naozaj myslí. Zo zbierania titulov si spravil akýsi koníček a štúdium neraz ukončil za kratší čas, ako je normálna dĺžka. Šikovný herec sa tak môže pochváliť titulom z Californskej univerzity, Univerzity v New Yorku, Columbijskej univerzity, Brooklyn Collage, Warren Wilson College v Severnej Karolíne a z Yale, kde získal titul PhD.

Cindy Crawford


Modelka, ktorá svoju kariéru odštartovala už v roku 1984 peniaze za modeling využívala na štúdium. Na Northwestern University sa venovala chemickému inžinierstvu.

John Legend

View this post on Instagram

Gucci gang. Styled by @davethomasstyle #BBMAs

A post shared by John Legend (@johnlegend) on


Spevákovi s podmanivým hlasom boli ponúknuté štipendiá na Georgetown, Morehouse College a Harvarde, no on sa radšej rozhodol študovať na Pennsylvánskej univerzite angličtinu so zameraním na afroamrickú literatúru. Štúdium ukončil s vyznamenaním a ešte pred začatím speváckej kariéry pracoval v Boston Consulting Group – v jednej z najprestížnejších poradenských firiem na svete.

Matt Damon

View this post on Instagram

I hope u all have a very good day ❤ #mattdamon #oscars

A post shared by Matt Damon (@mattdamonteam) on


Hlavný hrdina z filmu Dobrý Will Hunting je nadpriemerne inteligentný aj v skutočnosti. Myšlienku na film „Good Will Hunting“ dostal počas svojho štúdia na Harvarde a spolu so svojím najlepším priateľom Benom Affleckom potom celý film domysleli.

Lisa Kudrow


Seriálová Phoebe získala titul na Vassar College z biológie a po ukončení štúdia začala spolupracovať so svojím otcom – svetovo uznávaným odborníkom špecializujúcim sa na bolesti hlavy. Lisa viedla klinickú štúdiu zameriavajúcu sa na hemisféry i typy bolesti hlavy.

Ashton Kutcher


Ako študent kvôli žartom prišiel o štipendium a vyhodili ho z National Honor Society, ktorá združuje najlepších amerických vysokoškolských študentov. Dôvodom vylúčenia bolo jeho vlámanie sa do strednej školy, čo urobil v rámci žartu pred skrytou kamerou. Nakoniec ukončil štúdium na univerzite v Iowe a následne sa od 19 venoval modelingu. Dnes sa venuje herectvu a investíciám do Airbnb alebo Spotify. Počas jedného zo svojich prejavov sa sám herec vyjadril, že najsexy vecou na celom svete je byť skutočne inteligentým.

David Duchovny


Hlavná postava zo seriálu Akty X promoval na univerzite v Princetone. Na Yale University neskôr získal magisterský titul, no doktorandské štúdiu už neukončil.

Natalie Portman


Krásna herečka ukončila Harvard s titulom z psychológie a krátko študovala aj na univerzite v Jeruzaleme. Natalie hovorí plynule šiestimi jazykmi a jej práce boli dva-krát  publikované v uznávaných vedeckých žurnáloch.

Emma Watson


V roku 2014 získala filmová Hermiona bakalársky titul za štúdium anglickej literatúry na Brown University. Študovala i na Oxfordskej univerzite a bola vymenovaná za ambasádorku OSN, ktorá sa orientuje na ľudské práva a najmä práva žien.

zdroj: Jana, thisisinsider.com

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: