Najnovší trend tvrdí, že rúž by mal mať rovnakú farbu ako táto časť vášho tela. Uhádnete, o ktorú časť sa jedná?


Muži s nami asi nebudú celkom súhlasiť ale my dámy vieme, že výber rúžu niekedy nie je jednoduchá záležitosť. Nejde pritom ani tak o značku, skôr kladieme dôraz na jeho farbu, ktorá je alfou a omegou. Najmä, ak sa bavíme o prirodzených nude farbách, ktoré sú momentálne stále v kurze. Správne zvolený odtieň dokáže pozdvihnúť krásu každej ženy a nádherne ju rozžiariť. Podľa čoho však vyberať farbu? Vizážistky a bloggerky z rôznych kútov sveta majú jednu radu, ktorá vyvoláva vlnu kontroverzie.

pexels.com

Nude farby (nie len) rúžov sa určite nespájajú so slovom nuda. Tieto odtiene, ktoré sú akoby nahé sú najprirodzenejším výberom, ktorý vie nádherne skrášliť každú ženu. Treba si len správne zvoliť, aby ste nesprávnou farbou nenarobili viac škody ako úžitku.

pexels.com

Možno si vy alebo váš partner povie – je tam toho, žiadna veda. Rúže vo farbe tela, béžový, pieskový, trošku viac ružový alebo skôr hnedý, no všetky sú skoro rovnaké. Aj tieto malé rozdiely však dokážu zavážiť a my vám prezradíme prečo.

pexels.com

Prírodné odtiene nude rúžov sú hotovým pokladom najmä pre tie, ktoré chcú vyzerať čo najprirodzenejšie. Rúže v týchto farbách sú akýmisi záhadným podčiarknutím pôvabnosti, keďže sa nám pri finálnom looku môžu zdať nenápadné, no bez nich by bola zmena celkového vzhľadu výrazná.

commons.wikimedia.org

Pri výbere nude rúžu sa nemusíte báť výraznejšieho líčenia očí a či už stavíte na dymovú klasiku, hrubšiu čiernu linku alebo tiene v prirodzených farbách s vysokým leskom máte stále vyhraté. Výhodou týchto rúžov je totiž ich kombinovateľnosť s rôznym make-upom.

Farba podľa bradaviek

Môže to znieť šokujúco, no ihneď zistíte, že niečo pravdy na tom predsa len bude. Ak si chcete vybrať skvelú farbu nude rúžu, ktorá vám pristane ku všetkému, mali by ste siahnuť po viac-menej béžovej, pričom by farba mala byť o jeden až dva odtiene tmavšia, ako farba vašej pleti. A presne tak je to poväčšine i s farbou bradaviek u žien, pričom nezáleží na farbe pleti ani veku.

wikipedia.org

Dokonca aj na americkej stanici NBC sa v jenom z programov s názvom Doktori (The Doctors) venovali tejto problematike. Práve známa dermatologička Elizabeth Tanzi v diskusii odpoveďou na otázku skutočne potvrdila, že farba bradaviek je zhodná so správnym odtieňom rúžu, ktorý nám zaručene pristane.

vimeo.com

Koniec koncov, príroda sa nemýli a takáto voľba odtieňa , ktorý je o trochu tmavší od našej pleti zaručí krásne oddelenie línie pier a tváre, no zároveň nebude „kričať“. Niet nad prirodzený vzhľad. Tento trend si osvojilo aj množstvo bloggeriek i bežných užívateliek, ktoré skutočne priznávajú, že výber ich rúžu je ozaj blízko farby ich bradaviek.

Ďalšie tipy

Nude odtieň rúžu, najmä ak zvolíte matný druh, dokáže vyniesť na povrch všetky nedokonalosti a zvýrazňuje najmä suchú a popraskanú pokožku pier. Preto by ste mali pery pred nanesením rúžu poriadne umyť a jemne vydrhnúť. Natrite ich pomádou alebo kokosovým olejom.

flickr.com

Pri kúpe rúžu nikdy nezabúdajte na vhodnú ceruzku. V dnešnej dobe je už bežné, že ku každej farbe rúžu výrobca ponúka aj zodpovedajúci odtieň ceruzky.

maxpixel.freegreatpicture.com

Líčenie by malo byť v harmónii s rúžom. Najlepší vzhľad dosiahnete výraznejším dymovým líčením alebo čiernou kontúrou.

maxpixel.freegreatpicture.com

Pomocou ceruzky si viete vytvoriť kontúru pier, ktorá je o trošku väčšia ako pery samotné. Tým pádom získate objem, čo je dôležité najmä pre ženy s úzkymi perami.

maxpixel.freegreatpicture.com

Ak si aj nezvolíte farbu rúžu podľa farby bradaviek, môžete sa riadiť ďalším univerzálnym pravidlom. Ženy so svetlejšou pokožkou alebo blond vlasmi by mali voliť ružovkastejšie odtiene. Rúže v odtieňoch hnedej by im mohli vytvoriť neželaný mŕtvolný vzhľad. Aj ryšavky by mali siahnuť po teplejších odtieňoch a brunety sa pokojne môžu skrášliť rúžom vo farbách hnedej, ktorá môže mať i fialový nádych.

maxpixel.freegreatpicture.com

Vyskúšate túto kontroverznú metódu alebo ste svoj perfektný odtieň už dávno našli?

Pozri aj: Mamička poslala do agentúry fotky svojho synčeka. Urážlivú odpoveď, ktorá prišla zverejnila a tisíce ľudí jej vyjadrili podporu!

zdroj: babskeveci.sk (Jana L), takprosto.cc


Komentáre

komentárov