Najnovší výskum lekárov ukázal, že kadidlo má priaznivé účinky na zdravie, o ktorých vedel len málokto

Lucia Mužlová Zdravie

Mali ste doma niekedy kadidlo? Neviem, či je to v našich končinách celkom bežné, no vo východných kultúrach je kadidlo bežnou súčasťou mnohých domácností. Vôňa kadidla lieči zármutok, človeku dodáva pocit pokoja a bezpečia. Kadidlo navyše spomaľuje vstrebávanie množstvo mikróbov v ovzduší, vode, a čo je najdôležitejšie, aj v tele. Aké je teda tajomstvo kadidla?

kadidlo4
takprosto.cc

Užitočné vlastnosti kadidla

V Biblii síce nájdete slovo kadidlo, no nenájdete tam recept, ako s ním narábať správne. Čisté kadidlo je kadidlo živice stromu Boswellia, čo je veľmi vzácny strom, ktorý rastie v Arábii. Potom je to veľmi známa myrha zo stromu Styracaceae, ktorá funguje rovnako dobre.

kadidlo2
takprosto.cc

Možno ste sa však stretli s mrazenými peletami s mliečnou šťavou z rastlín, ktoré majú analgetické účinky a taktiež sú vhodné proti kŕčom a majú močopudné vlastnosti. Onycha je zvláštny druh listu, a teda rastliny, ktorú môžeme nájsť v Červenom mori. Prášok z tejto rastliny sa používal aj v starovekej medicíne.

kadidlo3
takprosto.cc

Zmiešaním týchto všetkých ingrediencií sa vedci pokúsili vytvoriť vlastnosti pravého biblického kadidla. Výsledok im vyrazil dych. Kadidlo pôsobilo ako veľmi silný a účinný imunitný stimulátor.

V minulosti sa kadidlo bežne používalo aj pri ležiacich, chorých pacientoch, ktorý trpeli najmä ochorením pľúc. Lekári totiž aj v minulosti vedeli, že kadidlo dokáže zabiť vírusy a baktérie nielen v ovzduší.

kadidlo1
takprosto.cc

Kadidlo obsahuje dym a malinké častice, ktoré sa cez pľúca dostávajú do tela a majú až neuveriteľné prínosy na zdravie. Kadidlo navyše obsahuje látky, ktoré potláčajú stres a pomáhajú nám sa vyrovnať s nervovým vyčerpaním, záchvatmi paniky a nespavosťou.

Vôňa kadidla zlepšuje pamäť. Zo stredoveku sa zachovala písomnosť, ktorá hovorí, že kadidlo a jeho horúci dym posilňuje myseľ a hojí všetky rany na tele aj duši. Dokonca verili, že kadidlo je prostriedok, vďaka ktorému si môžete predĺžiť život.

kadidlo6
takprosto.cc

V Rusku sú dokonca v starých kláštoroch pitné vody napustené kadidlom s cieľom posilniť imunitu a zdravie. Dymové kadidlo sa používalo na liečenie pacientov, ktorí mali vo vnútri seba “démonov”. Kadidlo fungovalo ako modlitba pre telo aj dušu. Živica navyše pri vysokých teplotách uvoľňuje biokatalyzátory, ktoré uľahčujú myšlienkové pochody vedomia.

Vedeli ste o týchto blahodárnych účinkoch kadidla? Viem, že najviac ich môžete teraz vidieť v kostoloch, no niektorí ich majú aj vo svojich domácnostiach a ich účinky sú naozaj úžasné. Vyskúšate? Za to nič nedáte.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), takprosto.cc

 

 

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: