Najpresnejší osobnostný TEST pre ženy! Vznikol už počas 2. svetovej vojny a pozostáva z týchto 4 otázok

Monizz Ešte viac

Test Myers Briggs vytvorili odborníci ešte počas druhej svetovej vojny. Mal pomôcť ženám nájsť si počas krízových rokov prácu a nahradiť tak svojich manželov prinajmenšom v otázke finančného zabezpečenie rodiny.

pexels.com

Na základe odpovedí ženám ponúkli pracovné miesta, ktoré najlepšie vyhovovali ich schopnostiam. Niektoré západné spoločnosti tieto testy používajú dodnes. Sú vraj prelomové a dokážu odhadnúť adepta lepšie, než akýkoľvek psychológ. V modernej verzii a mierne skrátený vám ho prinášame aj my. Odpovedajte na otázky a značte si písmenka pridelené ku každej odpovedi.

Otázky a odpovede

1.Ste úplne vyčerpaná, týždeň bol veľmi dlhý a nie práve úspešný. Ako by ste chceli stráviť víkend?

E) Zavolám priateľom a zistím, aké sú ich plány. V okolí otvorili nový podnik, v ktorom by sme sa mohli trochu zabaviť a uvoľniť.

I) Nechcem o nikom ani počuť a potrebujem ostať doma a odpočívať. Poležím si s knihou, pozriem si obľúbený film, alebo budem jednoducho len relaxovať.

2.Ktorý z týchto dvoch popisov vám najlepšie vyhovuje?

S) Najdôležitejšie je pre mňa to, čo sa deje tu a teraz. Dávam si pozor na detaily a vždy sa riadim daným stavom vecí.

N) Fakty sú pre mňa nudné, rada snívam a špekulujem do budúcnosti. Spolieham sa viac na intuíciu, než akékoľvek racionálne údaje.

3.Konkurentná spoločnosť vášho zamestnávateľa sa vás snaží pretiahnuť k sebe. Pochybujete síce, že by ste dostávali lepší plat, no viete, že majú úžasný tím ľudí, kolektív a navyše vám ponúkajú dlhodobú spoluprácu. Ako sa rozhodnete?

T) Preverím si všetky dostupné informácie a skonzultujem to so známym s oddelenia ľudských zdrojov. Spíšem si klady a zápory a všetko dôsledne zvážim.

F) Počúvnem svoje vlastné pocity, vždy sa totiž snažím veci riešiť intuitívne, srdcom.

4.Do vašej vlastnej svadby ostávajú už len 2 týždne. Ako ste na tom s prípravami?

J) Pred mesiacom som vybrala hudobníka, mám prichystané šaty, kaderníčku, kozmetičku, program pre hostí, jednoducho všetko tak, aby to bolo tip top.

P) Načo sa stresovať? Budem sa jednoducho zabávať a vychutnám si tento deň taký, aký bude. Samozrejme, že mám predstavu a aj viem, kto mi bude robiť vlasy, ale rada nechávam veciam voľný priebeh a tak sa netrápim nad tým, čo bude v daný deň. Chcem si ho len užiť!

pexels.com

ESTJ – manažérka

Ste rodená manažérka a vaše organizačné schopnosti, poriadok a dokonalá organizácia z vás robia nezávislú a schopnú ženu. Práve týmito vlastnosťami dokážete presviedčať okolie o sebe a priviesť ich k tomu, aby sa na veci pozerali z vášho pohľadu. Ste komunikatívna, máte veľa známych a nerobí vám problém spoločnosť ľudí. Nezabúdajte sa ale starať o svojich najbližších!

ENTJ – riaditeľka

Život je pre vás samý boj a extrém a toto na ňom milujete. Máte rada výzvy, risk a inšpirácie, ako by to v živote mohlo a snáď aj malo vyzerať. Milujete začínať niečo nové, sršíte nápadmi a viete využiť svoje silné stránky. Ste otvorená novým nápadom a na všetko sa pozeráte racionálne ale s dávkou pozitivizmu.

pexels.com

ESFJ – učiteľka

Dokážete sa dokonale spojiť s ľuďmi, ste dušou spoločnosti. Nechýba vám pozornosť, starostlivosť, ochota pomôcť a aj dávka tolerancie. Viete sa zaprieť a na úkor seba sa obetovať pre záujmy druhých. Ste ale veľmi nezávislá a sama pre seba dokážete všetko urobiť bez pomoci. Od rodiny čakáte len emocionálnu podporu.

ESTP – veliteľka

Nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa. Svoje ciele sa snažíte dosiahnuť za každú cenu, ale neskolia vás ani prehry. Kráčate so vztýčenou hlavou aj v prípade, že padáte a musíte používať fyzické sily. Dodržiavate jasný akčný plán, netolerujete submisivínosť a kompromisy. Ste rodená bojovníčka. Odpovedáte rýchlo a presne a to aj v tých najstresujúcejších situáciách.

pexels.com

ENFJ – dozorkyňa

Ste emocionálna, výrečná, viete dobre gestikulovať a pomenovať, čo očakávate. Snažíte sa po každom chápať a vžiť sa do situácie a emócií druhých, nemáte radi nepríjemnosti a neviete ich ani až tak dobre riešiť. V láske ste nedôverčivá a žiarlivá. Viete udalosti predvídať a aj napriek tomu, že pôsobíte, že viete čo chcete, ste v hĺbke duše veľmi citlivá bytosť.

ENTP – vynálezkyňa, umelkyňa

Ste hotovým generátorom nápadov, neustále tvoríte, premýšľate, špekulujete a pretvárate. Máte schopnosť sa rýchlo prispôsobiť situácii aj okolnostiam, ste ľahko ovplyvniteľná. Kvôli rutine čelíte denne mrzutým chvíľkam, no keď vás prepadne nápad, okamžite sa ho snažíte zrealizovať. Viete komunikovať s ľuďmi, no ešte lepšie viete realizovať svoje nápady.

pexels.com

ESFP – politička

Ste rodená politička, viete druhých presvedčiť o správnosti alebo potrebe plnenia vašich príkazov, názorov či nápadov. Máte jednu zlú schopnosť a síce, že viete ľudí ľahko manipulovať. Riadite sa hlavne vlastnými záujmami a vyznávate filozofiu podpory výnimočnosti každého človeka, ale hlavne vás. Mali by ste byť nohami viac na zemi a nečakať, že vám bude svet ležať pri nohách.

ENFP – športovkyňa

Máte veľa energie, ste zvedavá a súťaživá, nechýba vám vytrvalosť. Ak máte predispozície k športovej postave a náhodou nešportujete, mali by ste okamžite začať, pretože môžete ešte urobiť dieru do sveta. Ste extrovertka aj introvertka zároveň, máte radi ľudí aj seba, viete sa vcítiť a dokážete prehrávať. Užívate si rozmanitosť života a tak je to dobre.

pexels.com

INFP – zdravotníčka

Ste tak trochu rojko a radi pomáhajte druhým. Na prvom mieste je u vás pomoc druhým, harmónia ale aj súhlas s vlastným konaním. Ste veľmi zásadová a intuitívna, dokážete predpovedať výsledky udalostí a ľudí naozaj veľmi chápete. Ste jemnocitná a čísla vám nič nehovoria. Dokážete ľahko zabúdať na čas, keď vás práca napĺňa.

ISFP – skladateľka

Ste schopná nájsť radosť aj v jednoduchých veciach, s pokojom prejdete aj rutinou a monotónnosťou. Pomáhajte svojmu okoliu koľko vládzete ale nikdy nenarúšate osobný priestor. Ste nekonfliktná, viete sa smiať a baviť. Ste praktická, starostlivá a radi vymýšľate nové veci. Život beriete tak, ako je a nesnažíte sa ho za každú cenu meniť.

pexels.com

INTP – architektka

Nie ste filozofka a nie ste ani lenivá. Rada sa pohrúžite do svojich myšlienok a predstavy potom realizujete v praxi. Usilujete sa o emocionálne zázemie a pohodlie v rodine. Pri rozhodovaní ste opatrná a veci si trikrát zanalyzujete. Hľadáte prepojenia medzi minulosťou, súčasnosťou a budúcnosťou a máte veľmi zvláštny spôsob myslenia. Ste tak trochu racionálna a pritom veľmi intuitívna.

INFJ – psychologička, poradkyňa

Máte radi ľudí a radi riešite ich problémy. Viete ľahko identifikovať ich nálady, talenty a oni už vedia, že sa vás môžu pýtať na radu. Riadite sa intuíciou a viete ju aj dobre používať. Neprestávate sa študovať a zdokonaľovať v čnostiach, svoj vlastný rozvoj považujete za svoju prioritu pri pomoci druhým. Keď totiž poznáte seba, viete poznať aj to dobré v ostatných.

pexels.com

INTJ – inšpirátorka

Máte bohatý vnútorný svet, väčšinou máte dosť  bizarné nápady. V živote sa snažíte o dokonalosť a to ľudí na vás fascinuje. Ako inšpirátorka by ste sa zrejme neuživili, ale hodili by ste sa do profesií, kde by ste ľudí mohli motivovať k lepším výkonom.

ISFJ – obhajkyňa alebo sudkyňa

Neznášate klamstvá a dokážete okamžite rozoznať „cudzincov“ a „svojich“. Máte na nich doslova nos a okrem neho máte aj presviedčací talent.  Ste vždy stopercentne pripravená a nikdy o sebe nepochybujete. Ste výkonná, viete narábať so slovami a zároveň máte zmysel pre spravodlivosť.

pexels.com

ISTP – robotníčka

Viete pracovať s rukami a manuálna práca je pre vás zároveň uvoľnením. Vypnete pri nej hlavu a čas vám prejde, akoby nič. Neponáhľate sa pri rozhodovaní, radšej si veci dobre premyslíte. Vaším životným mottom je: Dvakrát merať a raz strihať. Neobľubujete pozornosť druhých, máte svoj okruh priateľov. Ste objektívna a svet poznávate skôr prostredníctvom pocitov.

ISTJ – inšpektorka

Premyslená, hĺbavá, zodpovedná a presná. To sú atribúty, ktoré vás charakterizujú prinajmenšom vo vašom povolaní. Spájate vedu a vieru, starostlivo veci analyzujete a potom si výsledok overujete. Nič nenechávate na náhodu a ak aj dáte na intuíciu, dbáte na to, aby bol výsledok čo najskôr dokázateľný. Nemáte veľa priateľov, ste skôr introvertka.

Pozri aj: Toto je 10 vecí, ktoré sa 99% žien snaží pred mužmi utajiť! Najviac ma zarazil bod č. 7

zdroj: babskeveci.sk (M), adme.ru

0
Komentovať (0)